Tréner Vranova R. Lazúr: Futbalové šťastie si chceme pritiahnuť srdcom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Remíza 1:1 a gradácia v druhom polčase. MŠK Tesla Stropkov a MFK Vranov však ponúkli zaujímavý príbeh nielen v kontexte ich vzájomného zápasu.

Futbal sa nehrá deväťdesiat minút. Deväťdesiat minút trvá iba zápas. Pod výkony v ňom sa podpisuje viacero faktorov. Jedným z nich je aj to, ako hráči dokážu naložiť s tlakom, či pohodou, ktoré si mohli preniesť z predchádzajúcich stretnutí. V prípade Stropkovčanov zarezonovala ich vysoká prehra 3:8 v Kalši. Tréner MŠK Tesla Ľuboš Reiter však vnímal tento výsledok v kontexte, ktorý podľa neho nemal s férovou súťažou veľa spoločného. „Nech sa hlavný rozhodca Mano nechá vyšetriť za to, čo s nami spravil za desať minút… Bohužiaľ, nemá ani význam pozerať video a zbytočné by bolo dávať aj námietku, lebo v Kalši natáčajú z pivnice. Niekto povie, že sme dostali osem gólov, ale nemáme zlú obranu. Ak nás niekto na takomto malom ihrisku odpáli s rozhodcami, nemôžem futbal hodnotiť kladne. Som na pomery v III. lige naštartovaný, lebo niektorí majú veľké tlaky na rozhodcov a potom ničia futbal. Keď dostaneš osem gólov, treba chlapcov dvihnúť hore, pretože v Kalší viac nadávali na rozhodcov ako hrali futbal a potrebovali sme sa opäť dostať na futbalovú cestu, akou chceme ísť,“ reagoval tréner MŠK Tesla Stropkov Ľuboš Reiter.

Jednoduchú pozíciu nemal ani tréner MFK Vranov Roman Lazúr. V Stropkove nemohol počítať s Marekom Babjakom, Jakubom Strakom, Marekom Mihokom a Petrom Milenkym. Po prehre 0:4 s Humenným, ktorú fanúšikovia vzhľadom na status derby, vnímali intenzívne, potrebovali pozitívny impulz aj Vranovčania. „Keby sme poznali zaručené recepty na úspech, použili by sme ich. Nikto nemá čarovný prútik, aby ním švihol, preto sme sa snažili pracovať na „hlavách“. V Humennom sme mali aj dobré fázy, kde sme boli futbaloví, ale iba po šestnástku. Nakoniec z toho bola bunda po hrubých individuálnych chybách. Aj v tomto zápase sme mali momenty, kedy sme kontrolovali hru, dostali sme sa do krídelného priestoru, adresovali sme lopty na hrotových hráčov, no nepadá nám to. Nič to však nemení na tom, že si chceme futbalové šťastie pritiahnuť srdcom,“ zdôraznil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

V nedeľu si v úvodných dvadsiatich piatich minútach nedokázal ani jeden zo súperov nájsť cestu k súperovej bráne spôsobom, ktorý by pre brankárov znamenal bezprostredné nebezpečenstvo. Obraz hry zásadne nezmenila ani nepremenená penalta v podaní Adriána Leška. Z pohľadu ďalšieho priebehu prišiel impulz v 41. min., kedy sa presadil Marko Grujović. Od tohto momentu sa najmä po zmene strán roztočili ofenzívne otáčky spôsobom, ktorý musel fanúšikov zaujať. Po stretnutí sa najviac skloňovala tutovka Frederika Vargu, ktorý v 66. min. minul a o osem minút vyrovnal Šimon Kertis, hoci pár sekúnd predtým vytiahol Igor Levchenko pri hlavičke Erika Burcáka parádny zákrok. V závere sa síce každý z tímov ešte snažil ísť za víťazstvom, pričom domáci po nenápadnej akcii nastrelili brvno, ale duel sa skončil remízou 1:1. „Dnes to bol vyrovnaný zápas. Hráme viac z defenzívy, z ktorej vyrážame do rýchlych protiútokov, no nepremenili sme penaltu, v druhom polčase nedal čistú šancu Feďa Varga, ktorý mohol zvýšiť na 2:0 a bohužiaľ platilo nedáš – dostaneš. Obidve mužstvá sú hráčsky, aj postovo vyrovnané. Hostí sme však prakticky v prvom, ani v druhom polčase nepustili k ničomu, až na jednu chybičku pri góle. Po hodine sa nám zranil brankár Levchenko, možno aj to sa podpísalo na góle, ktorý dostal,“ uviedol Ľ. Reiter.

Vranočanov inkasovaný gól do šante inšpiroval k lepšiemu výkonu. Napriek tomu, že nie všetko, na čo siahli, im explicitne vyšlo, faktom ostáva, že naproti úspešnejšiemu výsledku už „vykročili“  razantnejšie a sebavedomejšie, než tomu bolo v posledných stretnutiach. „V druhom polčase sme išli za gólom, za úspešným výsledkom. V polčasovej prestávke sme sa bavili o chcení, o túžbe, o čom hovorili aj kapitán Miro Hanuščák a asistent Lukáš Kulich. Každý jeden hráč musí nájsť odhodlanie sám v sebe, predať ho na ihrisku a to sa nakoniec i v tomto stretnutí ukázalo ako správna cesta. Na jednej strane mal Frederik Varga čistú gólovú šancu, ale vyplývalo to z toho, že sme otvorili hru, no zároveň bolo vidieť, že chlapci chcú, išli za gólom, za bodom, možno aj za víťazstvom,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!