Kapela Čo Koho Do Toho vydala výberovku 10 rokov Punk – Rocku

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranovská punk – rocková kapela Čo Koho Do Toho sa plánuje v roku 2020 vrátiť na koncertné pódia. Atmosférou sa však môžete naladiť už teraz vďaka výberovke najväčších hitov s názvom „10 rokov Punk – Rocku“. Bonusom sú tri single, ktoré sa zatiaľ na žiadnom EP, či CD partie okolo frontmana Braňa Ragana neobjavili.

Kapela Čo Koho Do Toho si síce dala koncertnú pauzu, ale v novom roku sa vráti na pódia s novým programom. Retrospektívnym obhliadnutím za doterajšími desiatimi rokmi je zatiaľ výberovka najväčších hitov. „Keď sme si s chlapcami prechádzali pieseň po piesni, vychádzali sme zo spätnej väzby počas koncertov. Vybrali sme teda tie, ktoré mali u ľudí najväčší úspech,“ vysvetľoval Braňo Ragan.

Protest song, Pogo, Vivat anarchy, Nepriateľ štátu, Depresie a c.k.d.t. patria medzi ikonické hity kapely. Doteraz nevydanými singlami sú úvodné intro, balada Mama a song pre basketbalistky Good Angels Košice Sme tí naj. „Intro sme nahrali v skúšobni na mobil. Napriek tomu, že zvukom sa štúdiu vyrovnať nemôže, povedali sme si, že je to zaujímavé, tak sme to hodili na disk. Mama je balada, ktorá je v úplne inom štýle, ako nás ľudia poznajú, no chceli sme ukázať i iný prístup k hudbe. Song pre košické basketbalistky sme nahrali spontánne za dva dni pred mojim odchodom do zahraničia. Hoci sme v súťaži nakoniec neuspeli, tiež ide o trošku iný textársky prístup,“ reagoval Braňo.

Čo Koho Do Toho si prešli poctivou punkovou cestou z garáží, odkiaľ song po songu demonštrovali svoj nekompromisný pohľad na spoločnosť. Hoci skladby na výberovke sú datované medzi roky 2009 a 2014 kvôli nadčasovým textom na aktuálnosti nič nestratili. „Aj napriek tomu, že každý člen počúva iný žáner hudby, ostali sme verní punk – rocku a myslím si, že to bola výhoda pri tvorbe našich skladieb. Texty som písal ja, ale na hudbe sa podieľali všetci členovia kapely a každý tak prispel svojou trochou k finálovej verzii tej či onej pesničky. Každá doba sa raz vráti a keďže punk má stále svojich fanúšikov, myslím si, že aj táto scéna opäť ožije,“ zdôraznil Braňo.

Dôkazom toho, že „punk is not dead“ sú ponuky pre Čo Koho Do Toho na koncerty a festivaly v roku 2020. Braňo sľubuje v novej zostave novú šou. „Na naše posledné demo Svet volá po náprave sme nahrali iba päť skladieb a keďže nám ešte ostal materiál, ktorý sme vtedy nedali vonku, spracujeme ho teraz. Taktiež máme aj nové veci, preto s koncertným play listom problém nebude,“ dodal Braňo.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!