Hokejbalisti Vranova vypadli v play off so cťou a s potleskom od fans

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Juniori HMHK bauska. Vranov sa so sezónou rozlúčili vo štvrťfinále. Napriek tomu, že s HK IMS-East Popradskí Piráti odohrali dva vyrovnané a dramatické zápasy, medzi najlepšiu štvorku predsa len postúpili Podtatranci. Zaujímavosťou stretnutia bolo, že v domácom drese nastupovali v jednom útoku aj dve dámy – Patrícia Mária Dzurinová a Natália Paľová.

Už posledný vzájomný duel týchto dvoch súperov v závere základnej časti, ktorý Vranovčania vyhrali doma po samostatných nájazdov, naznačoval, že aj vo štvrťfinále to bude vyrovnaná partia.

Prvý krok k postupu urobili Popradčania v sobotu doma. Hoci hokejbalisti Vranova dokázali dvakrát vyrovnať, na samostatné nájazdy mal tentokrát navrch ich súper.

Dráma pokračovala v nedeľu vo Vranove. Opäť sa hral zaujímavý hokejbal, no i v tomto prípade platilo, že „jednoduchší“ zápas si urobili hráči Popradu, pretože počas celého duelu viedli a tým pádom boli na ťahu domáci.

Za stavu 1:2 mali výhodu trestného strieľania, aj presilovky 5 na 3, no defenzíva hostí odolala. Keď v 42. min. pridal tretí gól svojho tímu najlepší hráč Popradu Daniel Dvořák, od času 12:24 stavil Vranov na vabank. Tréner Branislav Štefan stiahol, inak vynikajúco chytajúceho, brankára Adama Kundráta z hracej plochy a do hry poslal šiestich strelcov.

V čase 44:20 dokonalou strelou od mantinelu vymietol pravý horný roh Šimon Gutt, ale Piráti si už jednogólový „poklad“ v závere postrážili.

Štvrťfinále 1. zápas:

HK IMS-East Popradskí Piráti – HMHK bauska. Vranov 3:2 na SN (1:0, 1:1, 0:1)

Góly: 1. Vojčík (Harabín, Brejčák), 30. Barilla (Gríger) – 24. Demčák (Štefaňák), 37. Zummer.

Štvrťfinále 2. zápas:

HMHK bauska. Vranov – HK IMS-East Popradskí Piráti 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 19. Zummer (Andrejčík), 45. Gutt (Demčák) – 8. Vojčík (Brejčák), 13. Šaling (Vojčík, Dvořák), 42. Dvořák (Gríger).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!