HBK Raccoons Vranov si striebrom vypýtali titul „zlatí chlapci“

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbalisti HBK Raccoons Vranov dosiahli ďalší úspech s prívlastkom prestížny. Na výborne obsadenom turnaji v slovenskom Ríme postúpili do finále. Skvelé výkony celého tímu podčiarkli individuálne ocenenia pre brankára Adama Kundráta a obrancu Vladimíra Solníka, ktorých organizátori zaradili do All Stars.

Štandardne sa tímy na hokejbalové turnaje prihlasujú. Pohár primátora mesta Trnavy však bol na pozvánky. Jedným zo šiestich tímov, ktorému sa dostalo tejto prestíže, navyše ako jedinému mužstvu z východného Slovenska, bol HBK Raccoons Vranov.

Kapitán tímu Marek Jenča potvrdil, že nad účasťou neváhali. Gro tímu tvorili hráči extraligového HMHK bauska. Vranov, no popri tradičných oporách mužstva sa v zostave predstavili aj viaceré nové tváre, ktoré podľa neho ukázali talent a boli pevnou súčasťou víťazného ťaženia. „Keďže nás hokejbal baví, či je zima alebo leto, túto ponuku nešlo len tak odmietnuť. Z môjho pohľadu sme vyskladali veľmi solídny tím, z ktorého som mal veľmi dobrý pocit. Veril som, že s touto zostavou môžeme nadviazať na výborné výsledky z letných turnajov. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že to nie je veľa, v tomto prípade vôbec nešlo o kvantitu, ale o kvalitu,“ reagoval kapitán HBK Raccoons Vranov Marek Jenča.

Potvrdil to hneď prvý zápas proti Devils Nitra. Na súpiske Diablov spod Zobora figurovali viacerí reprezentanti z extraligových Nitrianskych Rytierov doplnení o elitných hráčov z kvalitnej Nitrianskej hokejbalovej ligy.

Devils sa pri výhre 5:2 presadili najmä vďaka kombinačnej hre, ale Raccoons sa rozhodiť nenechali. Hráči si uvedomovali, že v hre je pozícia pre play off a po výbornom výkone zdolali Autos Kmeť Banskú Bystricu 2:0. „Do druhého zápasu proti Banskej Bystrici sme vybehli s vedomím, že musíme hrať zodpovedne v obrane s cieľom za každú cenu ubrániť súperových hráčov a snažiť sa nedostať gól. To sa nám aj podarilo, v zápase sme neinkasovali a strelecky sme sa presadili dvakrát,“ uviedol M. Jenča.


Keď slovo partia nie je fráza…

Druhé miesto v základnej skupine pre Vranovčanov ešte potvrdili Nitrania výhrou nad Banskou Bystricou. Štvrťfinálovým súperom Raccoons bol HC Chilli Pezinok. Východniari nezaváhali a ďalej išli po výsledku 2:0. „Ak nastupujete na takýto zápas, dôležité je byť stále pozitívne naladený a zároveň sústredený na to, že ide o veľa. Vedeli sme, že buď po tomto zápase pôjdeme domov alebo si zahráme o medaily. Povedali sme si, že keď sme kvôli turnaju merali takúto ďalekú cestu, patrilo by sa priniesť domov niečo kovové. Vo štvrťfinálovom zápase sme ukázali, že s nami musia počítať,“ zdôraznil M. Jenča.

Semifinálového súpera – domácich Gladiators Hrnčiarovce prechádzala povesť kondične a kombinačne nadupaného tímu. Napriek týmto dispozíciám „zaviala na stožiari“ víťazná vlajka HBK Raccoons. „Vďačiť za to môžeme našim strelcom a hlavne výborne chytajúcemu brankárovi Adamovi Kundrátovi. Ak si uvedomíme, že Adam má 17 rokov a predvádza v bránke to, čo predvádza, neviem si ani predstaviť čo vychytá za pár rokov! Možno budú súperi hovoriť, že hrali proti betónovej stene,“ pochválil vychádzajúcu brankársku hokejbalovú hviezdu M. Jenča.

Cesta k triumfu však nebola jednoduchá. V druhom polčase sa Hrnčiarovciam podarilo, aj vďaka niekoľkým šťastným odrazom, loptičiek vyrovnať a zápas gradoval… „Máte pocit, že finále je na dosah, ale za pár minút sa všetko zmení. Táto situácia si vyžiadala rýchle riešenie, aj keď dosť nepríjemne pre niektorých hráčov, no museli sme po ňom siahnuť. Hru sme stiahli na dve formácie, v ktorých hrali tí najskúsenejší hráči, pretože to bolo buď – alebo. Tento ťah sa nám vyplatil! Eufória po víťaznom góle bola neuveriteľná, no naďalej sme museli ostať koncentrovaní, lebo koniec ešte nebol,“ pripomenul M. Jenča.


Ocenenie v All Stars turnaja si za svoje výkony zaslúžili brankár Adam Kundrát a obranca Vladimír Solník.

Dielo sa podarilo. Adam Kundrát namiešal neprekonateľný betón a so spoluhráčmi, ktorí pracovali s maximálnym nasadením, si dopriali radosť z postupu do finále. „Opäť musím vyzdvihnúť obranu a všetkých, ktorí boli v tom čase na ihrisku. Nechali tam fakt všetko! Naša radosť bola o to väčšia, že sme vedeli, že je to tretí turnaj v poradí, z ktorého naprázdno neodídeme. Vždy to bude super pocit vidieť, ako sa celý tím teší a je ešte viac nabudený na ďalší zápas. Už v tej chvíli to bol pre nás skvelý výsledok,“ pripomenul M. Jenča.

Vo finále si dali Raccoons repete s Devils Nitra. Rovnako, ako v základnej skupine, aj v tomto prípade mali výsledkovo navrch Nitrania, ktorí vyhrali 3:1. „Každopádne to bol určite vynikajúci zápas, hoci s priaznivejším koncom pre nášho súpera, ktorému gratulujem k predvedenej hre a prvému miestu. Strieborné medaily na takto kvalitne obsadenom turnaji však považujem za výborný výsledok. Chalani boli skvelí a každý jeden vydal zo seba všetko, za čo majú moje obrovské ďakujem Vytvorili sme skvelú partiu a kolektív! Osobne si odnášam skvelý zážitok a zase raz pekné spomienky. Už teraz sa teším na ďalšie turnaje s nimi,“ zdôraznil na záver kapitán HBK Raccoons Vranov Marek Jenča.

Výsledky HBK Raccoons Vranov

Základná skupina

Devils Nitra 5:2 HBK Raccoons Vranov

Góly: Džamba, V. Kundrát.

HBK Raccoons Vranov 2:0 Autos Kmeť Banská Bystrica

Góly: Džamba, Soós.

***

Štvrťfinále

HBK Raccoons Vranov 2:0 HC Chilli Pezinok

Góly: Štefkovič, Solník.

***

Semifinále

HBK Gladiators Hrnčiarovce 3:4 HBK Raccoons Vranov

Góly: Džamba, Petro, Cifranič, Soós.

***

Finále

Devils Nitra 3:1 HBK Raccoons Vranov

Gól: V. Kundrát.

***

Zostava HBK Raccoons Vranov: Adrián Baran, Marek Jenča, Matúš Cifranič, Matej Štefkovič, Matej Džamba, Viktor Kundrát, Adam Kundrát, Tomáš Petro, Miroslav Verba, Maximilian Pagáč, Martin Zummer, Samuel Gvušč, Ladislav Soós, Vladimír Solník, Peter Pagáč, Samuel Lazúr, Tomáš Žolna.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!