Bratia Kundrátovci: Atmosféra so Skalicou bude v STD Aréne elektrizujúca

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

HMHK bauska. Vranov – HbK Hokejmarket Skalica. Hokejbalovým play off žije celé mesto. Štvrťfinále v STD Aréne bude športovo-spoločenským sviatkom.

V klube si uvedomujú, že v rukách majú športový diamant a na tom, že bude vybrúsený do dokonalosti majú zásluhu aj bratia Viktor a Adam Kundrátovci.

V HMHK bauska. Vranov platí, že v klube nikto nepozná „nie“, či „nedá sa“. Hráči fungujú v pozícii trénerských asistentov pri mládežníckych kategóriách, venujú sa PR, organizujú a zabezpečujú kompletný servis, aby bol hokejbal radosťou.

Výnimkou nie sú ani bratia Kundrátovci. A tu pre lepšiu ilustráciu dodáme, že keď sa v utorok prekladala umelá podložka do STD Arény, s partiou hráčov a rodičov makali celý deň spolu s otcom. Lebo v HMHK bauska. Vranov to jednoducho takto funguje…

Brankár U-20, U-23 a A-tímu Adam Kundrát vytiahol pred štvrťfinále s HbK Hokejmarket Skalica tromf, za ktorý mu patrí rešpekt! Ako hráč/brankár vníma fanúšikovskú podporu na hracej ploche v priamom prenose a z najprestížnejšieho miesta, kde sa emócie z vytvorenej podpory dokážu v násobkoch premeniť do skvelých výkonov, ktoré mu napr. vyniesli nominácie na zrazy slovenských mládežníckych reprezentácií. „Už v zápase mužov proti Ružinovu som vedel, že podpora divákov bude pre chalanov dôležitá. Keďže sa prišlo pozrieť veľa ľudí, ktorí vytvorili skvelú atmosféru, inšpirovalo ma to. Fanúšikovia dokážu byť povestným šiestym hráčov a v tomto dôležitom stretnutí v boji o play off to naozaj platilo! To isté bolo v Poprade, kde sme, my juniori, povzbudzovali A-mužstvo a opäť sa vyhralo,“ vysvetľoval Adam Kundrát.


Adam Kundrát. FOTO: Imrich Makó.

Keďže Adam Kundrát je muž činu, a to nielen v bránkovisku, na zápas so Skalicou sa so spoluhráčom Petrom Baníkom rozhodli do STD Arény zorganizovať fanklub. Aby toho nebolo málo, zaangažovali celú juniorku. „Podpora od fanúšikov je vždy niečo extra, čo vám dodá energiu. No a keď som videl, čo všetko sa pripravuje na zápas so Skalicou, tak som si pomyslel, že fanklub by bol super na vytvorenie dokonalej atmosféry. Opýtal som sa môjho brata Viktora, či to je dobrý nápad. On s tým súhlasil (veď by aj skúsil nesúhlasiť, pozn. red.). Tak som začal písať naším juniorom, aby sa pridali a zároveň tiež aby obtelefonovali svojich kamarátov. Našim prianím je, aby prišlo čo najviac ľudí. Dúfam, že sa nám podarí naplniť celú STD Arénu. Som si istý, že atmosféra, ktorú chceme vytvoriť, bude super zážitkom aj pre ostatných divákov a hlavne pre deti, ktoré dúfam, že sa k nám pridajú,“ dodal s úsmevom A. Kundrát.

Play off je v každom športe udalosťou, sviatkom, vecou prestíže. Aj Milan Rampáček, hrajúca hokejbalová legenda v drese Skalice, v našom rozhovore povedal, že vo „vyraďovačke“ idú hráči cez 100%. To všetko spôsobuje, že hokejbal vo Vranove nad Topľou nabíja mesto každým dňom stále silnejšími a silnejšími športovými emóciami. „Konečne! Myslím si, že hokejbal a ľudia, ktorí za ním stoja, si to zaslúžia. Verím, že toto všetko priláka čo najviac ľudí a presvedčí ich, aby chodili na hokejbal pravidelne. Osobne očakávam kvalitný a rýchly zápas, veľa šancí a súbojov, jednoducho všetko, čo k play off patrí. Máme mladý tím, čiže dúfam, že súpera ubeháme. Naši muži budú mať výhodu domáceho prostredia a samozrejme nás fanúšikov, ktorí sa budeme snažiť byť ich šiestym hráčom,“ zdôraznil A. Kundrát.


Viktor Kundrát čistí priestor pre bránou brata Adama. FOTO: Imrich Makó.

Po prvých dvoch zápasoch v Skalici vedie víťaz základnej časti v sérii 2:0, ale… Kým prvý duel vyhrali Záhoráci hladko 10:0, v druhom súboji už museli o víťazstvo bojovať do posledných sekúnd. Vranovčania dokázali vyrovnať z 0:3 na 3:3 a hoci domáci nakoniec zvíťazili 6:5, diváci si užili poriadnu drámu. Podiel na tom mal aj útočník HMHK bauska. Vranov Viktor Kundrát. Najskôr dvakrát nabíjal Matúšovi Cifraničovi a v 45. min. udrel gólovo sám. „Obidva zápasy nám potvrdili, že šancu na úspech budeme mať iba vtedy, ak budeme zodpovedne a disciplinovane dodržiavať pokyny súpera. Najmä v prvom zápase nás Skalica trestala nekompromisne. Domáci boli lepším tímom, ukázali svoju kvalitu a silu, no napriek tomu, že výsledok hovorí jasnou rečou, nepodali sme úplne zlý výkon, z ktorého by sme sa nemohli odraziť. Pokiaľ by sme premenili naše šance, priebeh a najmä výsledok mohli byť pre nás priaznivejšie. Do druhého zápasu sme nastupovali nastavení a odhodlaní posunúť latku nášho výkonu vyššie. Hoci sme opäť rýchlo prehrávali, dokázali sme sa vzchopiť a vyrovnať na 3:3. Do Skalice sme necestovali v kompletnej zostave, ale myslím si, že ak by sme mali o troch hráčov viac, dnes by bol možno stav série 1:1. Opakujem, ak budeme trpezliví a zodpovedne dodržíme taktický systém, sériu môžeme vyrovnať a vrátiť do Skalice,“ reagoval útočník HMHK bauska. Vranov Viktor Kundrát.


Viktor Kundrát. FOTO: Imrich Makó.

V STD Aréne sa hráči obidvoch tímov budú musieť vysporiadať s novým faktorom. „Hokejová“ hracia plocha je väčšia ako v Skalici, aj ako na „Kukučínke“. „Skaličania, aj my máme behavých hráčov. Z tohto uhla pohľadu bude pomer síl vyrovnaný. Na väčšom ihrisku sa však dá lepšie pracovať s priestorom tak, aby kombinácie boli rýchle a kreatívne. Predpokladám, že dianie na hracej ploche bude menej ubojované, ale o viac technickejšie a kombinačnejšie. Mužstvo, ktoré s touto výzvou naloží lepšie, by si mohlo dopriať v koncovke viac pokoja. Očakávam, že hra bude mať spád a fanúšikom ponúkneme najlepšiu možnú reklamu na hokejbal,“ hodil symbolicky fanúšikom rukavicu V. Kundrát.

Apropo fanúšikovia. Viktor Kundrát, ako admin facebookovej stránky a instagramového konta, v spolupráci s Juliánou Cmarovou, inak sestrou brankára Šimona Cmara (lebo hokejbalová rodina je hokejbalová rodina), celý týždeň odvádza fantastickú prácu na sociálnych sieťach. Podľa spätnej väzby to vyzerá na splnenia sna – STD Aréna bude zaplnená! „V prvom rade chcem povedať, že vďaka patrí každému z klubu, kto akýmkoľvek spôsobom prispel k tomu, aby to v sobotu bol v STD nezabudnuteľný hokejbalový zážitok. Zo spätnej väzby na sociálnych sieťach, ale aj z debát s priateľmi, vnímam, že Vranov týmto zápasom žije. Som si istý, že sa zapíšeme do histórie rekordnou diváckou účasťou na hokejbale vo Vranove. Teším sa na to ako hráč, ako admin, tešíme sa na to všetci v klube. Hrať pred plnou halou je niečo úplne iné, dodáva to obrovskú energiu, a verte mi, to čo hovorím, nie je klišé,“ dodal V. Kundrát.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!