Hokejbalových juniorov Vranova ťahá do play off Adam „The Rock“ Kundrát

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

O postupovú osmičku v hokejbalovej Extralige juniorov bude „bitka“ do posledného kola. HMHK bauska. Vranov ťahá do play off brankár Adam Kundrát. Proti lídrovi súťaže z Považskej Bystrice dominoval v bránkovisku ako „skala“.

Víťazný príbeh brankára HMHK bauska. Vranov Adama Kundráta sa začal v sobotu skôr, ako nastúpil do brány v juniorke. Na súpiske proti Považskej Bystrici bol už v zápase „áčka“. Po druhej tretine, ktorú Vranovčania prehrali 1:7, dostal pokyn, aby sa rozcvičil a v záverečnej 15-minútovke už chytal on.

Špeciálne sa však musíme pristaviť pri sobotňajšom počasí. Vietor a dážď. Nie, na mysli nemáme pieseň od kapely Nocadeň. Píšeme o nepríjemnej realite. Adam najskôr vymrzol dve tretiny na striedačke. Hoci k tomu ešte v bráne zmokol, prijal túto situáciu chlapsky, ako „skala“. „Bral som to pozitívne. Síce to bol už „rozhodnutý“ zápas, ale nabral som nové skúsenosti. Taktiež som sa mohol lepšie pripraviť na to, čo ma čaká v zápase juniorov. Po dvoch tretinách, ktoré som presedel a trochu stuhol, to bola taká lepšia rozcvička, ktorá mi pomohla k výkonu, aký som podal v druhom zápase. Taktiež som urobil pár úspešných zákrokov, čo mi tiež dopomohlo do zápasu U20,“ vysvetľoval brankár HMHK bauska. Vranov Adam Kundrát, ktorý inkasoval iba raz a naopak predviedol viacero spoľahlivých zákrokov.


V zápase „A-mužstva“ proti Považskej Bystrici sa Adam Kundrát stretol na hracej ploche s bratom Viktorom. Hoci starší z bratskej dvojice je útočníkom, makal aj v defenzíve a priestor pred mladším bratom čistil nekompromisne. FOTO: Imrich Makó.

Pohybovať sa v bránkovisku, pred ktorým stojí voda a sústrediť sa na zákroky, keď so strelami dostávate aj nepríjemnú sprchu priamo do tváre, nie je optimálna kombinácia. Platí, že kto chce hľadá výhovorky a Adam Kundrát hľadá riešenia. „Chytať v takýchto podmienkach je o to náročnejšie, že musím byť pri pohybe opatrný, aby som sa nepošmykol. Zároveň som musel dávať pozor ako skáče loptička, pretože dokáže veľmi ľahko a rýchlo zmeniť smer, čo môže byť veľmi nebezpečné. V mojom prípade som bol dve tretiny v bránkovisku, kde stála voda a párkrát sa mi stalo, že mi pri zákroku špliechala do očí voda. Vtedy som nič nevidel a tieto situácie boli naozaj nepríjemné,“ reagoval A. Kundrát.

Juniorská Extraliga sľubuje, podľa doterajšieho priebehu, poriadnu drámu do posledného zápasu. Všetko smeruje k tomu, že pri postupe do play off pôjde naozaj do tuhého. Rátať sa bude každý bod a keďže Vranovčania nechcú v najlepšej osmičke chýbať, pred duelom s Považskou Bystricou bol imperatív jasný. Nič na ňom nemenil ani fakt, že hostia v ich dovtedajších ôsmich kolách nestratili ani bod! Pripomenieme, že partia okolo kapitána Tomáša Sobotu prehrala na Považí 1:3.

Vyrovnaný priebeh z prvého vzájomného zápasu dával Vranovčanom impulz, že doma môžu hrať sebavedomo. Esom v rukáve bol práve Adamov výkon. Hoci inkasoval v 4. min., v ďalšom priebehu potvrdil, že prezývka „The Rock“ ho osobnostne vystihuje absolútne presným spôsobom. V bráne postavil nepriestrelnú stenu a zvyšok bol na strelcoch… Tomáš Sobota, Martin Balický a v tretej tretine dvakrát Matej Demčák zariadili dokonalý obrat. „Naša taktika bola rovnaká, ako keď sme hrali vonku. Keďže zafungovala, prezrádzať ju nebudem (úsmev). Jediný rozdiel bol v tom, že teraz nás bolo viac. Keď sme hrali vonku, vedenia sme sa ujali prví my. Dostali sme však zbytočný gól na 1:1, to nás rozrušilo a oni to potom využili. U nás doma išla do vedenia Považská, neskôr sme strelili vyrovnávajúci gól, ktorý nás nabudil. Povedal by som, že ich to zaskočilo a nečakali, že budeme hrať takto dobre. Keď sme otočili stav na 2:1, boli sme už na koni my. Súper začal byť nervózny, čo sme aj využili,“ hodnotil A. Kundrát.


Adam Kundrát sa so spoluhráčmi predstavil v nedeľu v Extralige vo vekovej kategórii U23 v Pruskom. Po ceste domov sa celé mužstvo zastavilo v Žiline, aby vo finále President Cupu podporili talenty HMHK bauska. Vranov U-11. FOTO: Imrich Makó.

O rozhovor sme Adama nepožiadali náhodou. Jeho meno sa totiž najčastejšie skloňovalo aj pri predchádzajúcom domácom víťazstve s Popradskými Pirátmi. V riadnom hracom čase vychytal čisté konto, rovnako suverénny bol pri samostatných nájazdoch a najväčšou mierou prispel k výhre 1:0. „Momentálne sa cítim v bráne veľmi dobre. Dopomohol mi k tomu aj program, ktorý máme v našom klube na zlepšenie mentality a výkonov na ihrisku, ale i mimo neho. Taktiež som rád, že dokážem podržať tím a zase keď to potrebujem, spoluhráči dokážu podržať mňa. Keď sa darí mne, tak sa darí aj im a spolu dokážeme podať solídne výkony. Čo sa týka defenzívy, tak stále sa máme v čom zlepšovať a máme pred sebou ešte veľa práce, ale je to na dobrej ceste. Základom k úspechu je komunikácia a na tej tiež musíme popracovať,“ uviedol A. Kundrát.

Vranovskí juniori sú po 10. kolách v nekompletnej tabuľke na ôsmej priečke. Víťazstvo nad lídrom z Považskej Bystrice ich môže v ďalšej časti sezóny nakopnúť k tomu, aby vystúpili ešte vyššie. Napríklad na piate Košice strácajú len štyri body… „Proti Považskej Bystrici sme ukázali, že keď sa ako kolektív zomkneme a navzájom podporíme, tak vieme hrať aj so silným súperom a uhrať úspešný výsledok. Keď sa niekomu niečo nepodarilo, ďalší spoluhráč ho zastúpil a pomohol mu. Na lavičke bola dobrá nálada, čo bolo vidieť aj na ihrisku. Spoluhráči mi pomáhali tým, že sa hádzali do striel a obetovali sa jeden za druhého. Dúfam, že na takýto výkon dokážeme nadviazať a vyhrať ďalšie zápasy,“ zdôraznil A. Kundrát.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!