HMHK Vranov vyzve víťaza základnej časti! Pozývame na štvrťfinále!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbalisti HMHK Vranov sa vrátili domov! Do Vranova nad Topľou! V najepickejšej časti sezóny – v štvrťfinále play off! V sobotu privítajú na domácom ihrisku víťaza základnej časti LG Bratislava!

Sezóna 2023/2024 bola pre hokejbalistov HMHK Vranov z pohľadu podmienok a zázemia turbulentná. Po minuloročnom súťažnom ročníku, ktorý vyvrcholil historickým postupom do play off a štvrťfinále proti HBK Hokejmarket Skalica našiel klub nový domov v areáli ZŠ JUH.

Keď sme v perexe napísali, že „hokejbalisti HMHK Vranov sa vrátili domov“, pre výstavbu ihriska to platí až teraz. Základnú časť, vrátane tréningov, odohrali v Humennom. Logisticky to nebolo jednoduché, ale realizačný tím a hráči túto misiu zvládli. Postup do play off mali istý v predstihu! „Z pohľadu podmienok bola táto sezóna náročnejšia. Na druhej strane, resp. aj napriek tomu sme náš herný prejav posunuli dopredu. Kým v minulej sezóne sme bojovali o postup do play off do posledného kola, teraz sa nám to podarilo skôr. Tento fakt nám dal čas, ktorý sme mohli využiť na vyladenie detailov. Pred play off sme sa posilnili o viacerých hráčov a pokoj na zohranie nám padol vhod,“ uviedol prezident HMHK Vranov a útočník A-tímu Branislav Štefan.

Vranovčania postúpili z 8. miesta a opäť vyzvali víťaza základnej časti, v tomto prípade LG Bratislava. Papierový favorit série svoje domáce vystúpenia zvládol. Po výsledkoch 6:2 a 7:3. Z pohľadu vývoja v obidvoch zápasoch boli kľúčové v prvom stretnutí druhá a v druhom dueli prvá tretina, ktoré Bratislavčania vyhrali 3:0, resp. 4:0. „Na ihrisku bolo cítiť, že už to bolo play off so všetkým, čo k tomu patrí. V obidvoch zápasoch sme inkasovali ako prví, čo nám neprospelo. Na to, aby mohli byť výsledky iné, sme potrebovali podať sústredený výkon počas celých 45 minút. V prvom zápase sme doplatili na taktické chyby v druhej tretine. Inkasovať sme mohli aj viac gólov, ale výborne zachytal Jakub Balogáč, ktorý nás viackrát podržal. V nedeľu nám pre zmenu ušiel začiatok zápas. Domáci mali náskok, hra sa vyrovnala a v tomto kontexte bol záver nervóznejší, z čoho plynuli viaceré vylúčenia, ktoré tempu hry určite nepomohli,“ referoval B. Štefan.

Zápasy v Bratislave ukázali cestu, akú musia Vranovčania vyšľapať, aby sériu, ktorá sa hrá na tri víťazné stretnutia, ešte zdramatizovali. Branislav Štefan, ako jeden z najskúsenejších hráčov, viackrát zdôraznil slovo disciplína. „Budeme pokračovať v tom, na čom v tréningu už pracujeme nejaký čas. Aby sme to však mohli naplniť, musíme byť disciplinovaní a nesmieme sa nechať vylučovať. V Bratislave sme väčšinu gólov inkasovali v oslabovkách, čo nás mrzí najviac, lebo sme na predzápasovom mítingu sme na to kládli dôraz. Ak nebudeme vylučovaní, pridáme naše odhodlanie, zohratosť a systémové veci, môžeme sa posunúť k tomu, aby sme domáce zápasy zvládli,“ zdôraznil B. Štefan.

Play off je vždy športový sviatok. Fanúšikovský adrenalín stúpa a potvrdilo sa to aj pred rokom vo Vranove nad Topľou, kedy si zápas so Skalicou zapísal v STD Aréne rekordnú divácku kulisu. Skvelá atmosféra sa očakáva aj počas víkendu v areáli ZŠ JUH. „Sme veľmi radi, že slovenskú hymnu prídu opäť zaspievať členky folklórneho súboru Lipovec. Minulý rok vytvorili práve ony zimomriavkovú atmosféru počas nástupu a nepochybujeme, že o silných emóciách to bude aj teraz! Priestor počas prestávok chceme dať našim najmenším prípravkárom, pre ktorých to bude taktiež zážitkom. Našim prianím je, aby sme si sobotňajší zápas užili spolu s našimi fanúšikmi. Sme radi, že si konečne môžeme zahrať doma, preto veríme, že aj s ich podporou odohráme výborný zápas,“ pozval B. Štefan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!