Memoriál Petra Jančuru: Hokejbalová rodina sa opäť spája, bude aj pomáhať

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Memoriál Petra Jančuru napíše druhú kapitolu. Jeho priateľov po roku opäť spojí hokejbal. Hokejbalová rodina sa stretne 15. septembra na hokejbalovom ihrisku na sídlisku JUH. Pripravený je zaujímavý a bohatý celodenný program.

Hokejbal bol pre Petra Jančuru celoživotnou vášňou. Hral ho ako chlapec, ako tínedžer a neprestal ho baviť ani v dospelosti. Na ihrisku patril, tak ako v živote, medzi férových hráčov. O to viac zasiahla jeho priateľov správa, že 15. septembra 2022 náhle a nečakane zomrel…

Zo spomienok priateľov a spoluhráčov sa však jeho životná silueta nevytratila. Ako poctu a spomienku na kamaráta zorganizoval minulý rok Tomáš Žolna nultý ročník hokejbalového turnaja. A akcia dopadla na výbornú. Športovo, aj spoločensky.

Ak niečo dopadne na výbornú, pýta si to pokračovanie. Pokračovaním bude 1. ročník, na ktorom sa predstaví šesť tímov. Na zrekonštruovanú hraciu plochu vybehnú spolu hráči vo viacerých vekových kategóriách. Symbolicky od vranovských dorastencov po bardov, ktorí v meste svojho času zakladali úspešný projekt mestskej ligy.

Hrací systém 2 x 10 minút ponúka, navyše na ihrisku menších rozmerov, dynamický model. Hoci motiváciou a inšpiráciou zahrať si je spomienka na kamaráta, predsa len to nevylučuje kreatívne variácie s nádychom exhibície. Doplníme, že víťazi základných skupín postúpia priamo do semifinále. Mužstvá na 2. a 3. mieste sa stretnú v štvrťfinále. Ceny pre najlepších opäť vyrobila Stredná odborná škola drevárska vo Vranove nad Topľou.

Memoriál Petra Jančuru bude opäť i spoločenskou udalosťou. Najmenší fanúšikovia hokejbalu sa budú môcť vyšantiť zadarmo v skákacom hrade. Tešiť sa môžete na guľáš a novinkou bude ohnisko, kde sa budú dať opiecť pripravené špekáčky či klobásy, ktoré si môžete priniesť podľa vlastnej chuti. Chlieb, horčicu, kečup, tanieriky… zabezpečí organizátor.

Celá akcia má zároveň dobročinné posolstvo. Suma, na ktorú prispejú hráči štartovným, návštevníci memoriálu ľubovoľným príspevkom a zakúpením tomboly s 26 cenami, bude venovaná Petrovej manželke Monike a synčekovi.

„Viem, že o týždeň, mesiac, rok, dva pôjdete každý svojou cestou, ale v mene nášho syna vás chcem poprosiť, aby ste si každý rok našli čas, aby vedel nielen z mojich úst, že jeho otec bol človek s dobrým srdcom. Ďakujem vám všetkým, ktorí ste prišli,“ nech sú aj tieto slová manželky Moniky pozvánkou uctiť si pamiatku Petra Jančuru, zahrať si hokejbal, stretnúť sa, podebatiť. Jednoducho stráviť deň ako jedna veľká športová rodina.

Kompletné informácie k memoriálu získate na FB stránke Hokejbalový turnaj Vranov – Memoriál Petra Jančuru.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!