Derby Vranov – Popradskí Piráti postaví proti sebe ofenzívnych Goliášov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbalisti HMHK bauska. Vranov si v prebiehajúcej sezóne plnia predsavzatie, ktorým je postup do play off. Ďalší dôležitý krok k tomuto míľniku môžu urobiť doma proti Popradským Pirátom. Východniarske derby sľubuje aj súboj ofenzívnych Goliášov.

Po víkende, v ktorom Vranovčania prehrali po predĺžení na ihrisku LED.sk Bratislava a v riadnom hracom čase proti Skalici, si na konto pripísali dôležité víťazstvo v Spišskej Belej. Zverenci trénera Maroša Hrica dovolili domácim skórovať až za stavu 5:0 a komfortne doviedli zápas k výhre pomerom 6:2.

V dozvukoch tohto stretnutia neostalo iba pri ocenení kolektívneho výkonu, ale do zostavy kola boli zaradení brankár Jakub Balogáč a obranca Martin Džupina.

Proti Popradským Pirátom to bude výzva tabuľkových susedov – siedmeho so šiestym, medzi ktorými je rozdiel jedného bodu. Pri pohľade na súpisky obidvoch tímov sľubuje toto stretnutie súboj elitných ofenzívnych hviezd.

V domácom drese doteraz v každom dueli bodoval Martin Raschman, ktorý má na konte 7 gólov a 5 asistencií. Pripomenieme, že v minulej sezóne zaznamenal 17 bodov, no niet pochýb, že pri jeho konštantnej forme toto číslo hravo prekoná. Rovnako 12 bodov si za 2 góly a 10 asistencií pripísal Branislav Štefan a opäť mieri nezadržateľne medzi najproduktívnejších hráčov celej ligy.

Najväčšími osobnosťami Popradčanov, a nielen Pirátov, ale celej slovenskej hokejbalovej histórie, je dvojica útočníkov Matúš Lipták – Libor Teplický. Obidvaja sú viacnásobnými majstrami sveta a svoj vysoký kredit potvrdzujú i v tomto súťažnom ročníku. Matúš Lipták odohral osem stretnutí a má v nich bilanciu 7 + 8, Libor Teplický odohral o zápas viac a v kanadskom bodovaní je zatiaľ na 5 + 7.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!