Pomôžme vranovským hokejbalistom splniť sen o nových šatniach

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V HMHK bauska. Vranov sa výziev nikdy nebáli. Výsledok od založenia klubu v roku 2017? Vekové kategórie od U8 po „áčko“ v Extralige. Titul majstrov Slovenska v kategórii U23. Viacerí hráči sú členmi mládežníckych reprezentačných výberov. Postavili dve hokejbalové ihriská, najnovšie v Čemernom.

Od tejto sezóny majú hokejbalisti HMHK bauska. Vranov nový domov v areáli ZŠ Kukučínova v Čemernom. Náklady vo výške 130 000 eur však zhltli v pomere k celkovému klubovému rozpočtu viac ako slušnú sumu.

Pri tréningovom a najmä zápasovom vyťažení ihriska je dnes nevyhnutnosťou dobudovanie zázemia – nových šatní. V súčasnosti hráči využívajú dve spojené unimobunku, ktoré má klub len v prenájme, čo tiež znamená ďalšie náklady. „Na šatne sme mysleli už pri výstavbe ihriska, preto máme prípravu na ich výstavbu pripravenú. Okrem dvoch šatní s rozmerom cca 30 metrov štvorcových budú súčasťou stavby tiež sprchy a toalety, ktoré sme zatiaľ mali k dispozícii vďaka spolupráci so ZŠ Kukučínova v jej priestoroch,“ uviedol prezident HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan.

Vizualizácia nových šatní okamžite zaujala nadčasovým dizajnom. A to nie je všetko. „Radi by sme dobudovali terasu s prístreškom, ktorá by do budúcnosti mohla byť prepojená s bufetom. Keď prídu rodičia na tréning alebo fanúšikovia na zápas, bude pripravené zázemie aj pre nich. Myslíme, si, že k modernému klubu patrí, aby sa všetci, ktorí nám fandia a podporujú nás, cítili vítaní a užívali si hokejbal v príjemnom prostredí,“ zdôraznil B. Štefan.

Rozpočet na výstavbu šatní je približne 20 000 eur. Keďže, ako sme vyššie uviedli, mal klub náklady s výstavbou nového hokejbalového ihriska, rozhodli sa ísť cestou fundraisingu a požiadať o podporu verejnosť, ktorá môže podporiť tento projekt poukázaním ľubovoľnej sumy (minimálna výška sú 3 eurá) na transparentný účet. „Nášmu klubu sa podarilo zväčša vlastným financovaním postaviť nové ihrisko, no na šatne to už stačiť nebude a potrebujeme vašu pomoc. V realizácii nám pomôže každé euro od vás a tak sme sa rozhodli urobiť dobrovoľnú finančnú zbierku. V klube máme všetky kategórie, od U8 až po “A” mužstvo. Tieto šatne budú slúžiť každej kategórii v jej fungovaní. Samozrejme, budú aj pre hostí, ktorí k nám prídu na zápas, turnaj…“ citujeme z facebookovej stránky HMHK bauska. Vranov.

Zaujímavosťou je, že krátko po zverejnení výzvy podporili Vranovčanov napr. z Medokýšu Martin. „Na hracej ploche sme všetci, samozrejme, súperi, každý chce vyhrať, ale po skončení zápasu sme priatelia. Pokiaľ máme možnosť, navzájom sa pri takýchto aktivitách, aj s inými klubmi, podporujeme,“ dodal B. Štefan.

Výstavbu šatní pre HMHK bauska. Vranov môžete podporiť poukázaním finančnej čiastky na www.transparentneucty.sk.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!