HC Bulls a MŠK HbK bauska. štartujú novú spoluprácu!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V novembri minulého roka podpísali prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút a prezident Slovenskej hokejbalovej únie Jozef Stümpel zmluvu o spolupráci, čím odštartovali proces spájania hokejových športov s cieľom, aby sa navzájom potiahli k rozvoju a novým úspechom. Určite unikátom je fakt, že hokejové, aj hokejbalové majstrovstvá sveta sa v tomto roku budú konať práve Slovensku.

Prezident SZĽH Martin Kohút pri podpise zmluvy pripomenul, že pre mnohých hokejistov je hokejbal doplnkovým športom a mnohí hokejbalisti pre zmenu brázdia ľadové plochy. Tento fenomén spojil aj HC Vranov Bulls a MŠK HBK bauska. Vranov, ktorí sa o spolupráci začali baviť už v lete a postupne sa vízie obidvoch klubov podarilo zladiť na rovnakú vlnovú dĺžku. „Obidva športy sa výborne dopĺňajú! Aj pri hokejbale musia hráči používať hokejové myslenie a v rámci letnej prípravy je to výborná alternatíva. Za HC Bulls sme našim priateľom hokejbalistom poskytli zázemie v STD Aréne, vďaka čomu majú aj naši hráči možnosť vyskúšať si novú športovú výzvu. Hokej vo Vranove sme začali robiť práve kvôli deťom a z toho dôvodu iba vítam, ak budú mať ďalšiu príležitosť tráviť čas na ihrisku,“ uviedol prezident HC Vranov Bulls Jiří Zeman.

Novú éru hokejbalu vo Vranove naštartovali Anton Ajben s Branislavom Štefanom, ktorý je juniorským majstrom sveta a členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie. Obidvaja veria, že vďaka synergii na úrovni hokej – hokejbal sa podarí pre tieto športy otvoriť novú kapitolu, ktorá pritiahne medzi mantinely ešte viac mladých ľudí. „Napr. za stickhandlingom na rozvoj techniky sme museli dochádzať na tréningy do Košíc, no teraz ho máme k dispozícii v STD Aréne, pričom je to len jeden z benefitov, ktoré môžeme využívať. Sám som hral hokej a hokejbal paralelne a myslím si, že mi to veľmi pomohlo. Dnes som rád, že môžeme dopriať rovnakú možnosť aj chlapcom z Vranova a okolia,“ zdôraznil tréner juniorov MŠK HbK bauska. Vranov Branislav Štefan, ktorý ako hokejista pôsobil svojho času v seniorskej kategórii v prvoligových Michalovciach.

V prípade obidvoch vranovských klubov je spolupráca o to jednoduchšia, že ich spája rovnaká filozofia. Keď Jiří Zeman predstavoval na rokovaní mestského zastupiteľstva projekt dobudovania zimného štadióna, na prvé miesto kládol ako prioritu vytváranie podmienok s dôrazom na mládežnícky hokej. Jeho angažovanosť a aktivity neušli pozornosti ani zväzovým funkcionárom, ktorí ho na nedávnom Kongrese SZĽH ocenili cenou za rozvoj mládežníckeho hokeja. „Toto ocenenie patrí všetkým v našom klube a mestu Vranov nad Topľou, ktoré nám dalo príležitosť a dôveru pri dostavbe štadióna. Po troch rokoch sme sa dostali nielen na hokejovú mapu, ale tešíme sa aj z prvých úspechov. Naši žiaci, tretiaci a štvrtáci, postúpili medzi najlepšie štyri tímy, kde sú ich súpermi Prešov, Michalovce a HC Košice. Chlapci majú z hokeja radosť a to je dôvod, kedy má človek pocit, že to, čo robí, má naozaj význam. Čaká nás síce ešte veľa práce, ale za týchto okolností to nie sú starosti, ale inšpirácia,“ pripomenul J. Zeman.

Rovnako z nuly začínali aj v MŠK HbK bauska. Vranov. V aktuálnej sezóne však štartujú premiérovo v Extralige juniori, ktorí sú na prahu postupu do play off. Klub začína taktiež pracovať so žiakmi a aj vďaka spolupráci s HC Bulls si v ňom sľubujú rozšírenie členskej základne. „Napriek tomu, že na Slovensku sa nehrá hokejbal v profesionálnych podmienkach, naša reprezentácia sa doteraz ani z jedných MS nevrátila bez medaily, dokonca ťaháme sériu troch titulov svetových šampiónov za sebou! Našim prianím je, aby chlapci hrali s vášňou a pokiaľ sa rozhodnú pracovať tvrdo na svojom potenciáli, určite sa dokážu presadiť aj na medzinárodnej scéne. My sme tu na to, aby sme im vytvorili zázemie, ktoré im dovolí sústrediť sa iba na ich talent, preto spoluprácu s HC Bulls vnímame ako ďalší krok k naplneniu tejto vízie,“ dodal B. Štefan.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!