FOTOGALÉRIA: Do hry zasiahli aj najmladšie nádeje HMHK bauska. Vranov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Koncept HMHK bauska. Vranov je pevne postavený na práci s mládežou. Anton Ajben a Branislav Štefan od prvých rozhovorov permanentne zdôrazňovali, že ich prioritou je vytvoriť zázemie, kde bude mať otvorené dvere každý, kto príde na chuť hokejbalu a bude si ho chcieť vyskúšať. 

Keďže slovo A. Ajbena a B. Štefana platí, postupne sa im podarilo vyskladať mládežnícku základňu, v ktorej si našli miesto juniori U-19, dorastenci U-16 a žiaci U-14. Vzhľadom k tomu, že záujem o hokejbal vo Vranove nad Topľou rastie, trénovať začali aj chlapci a dievčatá vo vekovej kategórii U-12. Mimochodom ich trénerkou je Patrícia Dzurinová, ktorá na minuloročných Majstrovstvách sveta v hokejbale žien postúpila so slovenskou reprezentáciou do semifinále. 

Práve jej zverenci majú za sebou prvé dva prípravné zápasy, v ktorých sa predstavili proti Hokejbalu Prešov a Levíčatám Humenné. Hoci výsledkovo ich zvládli lepšie vranovské hokejbalové nádeje, víťazmi boli všetci, pretože nad imperatívom víťazstva dominovala detská spontánnosť a radosť z hry… „V prvom rade nás teší, že trénerka Patrícia Dzurinová mala k dispozícií 16 detí, čo nám otvára ďalšie možnosti. Urobíme maximum pre to, aby ich hokejbal bavil aj naďalej. Pokiaľ ich záujem bude trvať, od novej sezóny by sme prihlásili do oficiálnej súťaže i túto kategóriu, čím by sme na extraligovej úrovni fungovali so štyrmi tímami,“ uviedol Branislav Štefan. 

Kým sa dnes vedú odborné, aj laické debaty, či deti chcú športovať, v HMHK bauska. Vranov sa ich darí inšpirovať. Hľadať za tým treba vytvorené podmienky, aj prístup od vedenia klubu až po trénerov. Vranovské nádeje nielen športujú, ale hokejbal si užívajú a práve zážitok ich ťahá stále späť na ihrisko. „Našou snahou je, aby verejnosť dlhodobo vnímala, že sa snažíme robiť všetko pre to, aby sme pre deti vytvorili maximálne podmienky na šport, k čomu patrí zázemie, aj kvalitný tréningový proces. Prianím nás všetkých v klube je, aby nielen hráči, ale i rodičia cítili, že sme klubom rodinného charakteru. Napr. naša trénerka Paťa bola minule po hráča v družine… Chceme, aby to takto u nás fungovalo aj naďalej, teda, že hráči a rodičia sa môžu na kohokoľvek z nás spoľahnúť,“ zdôraznil B. Štefan. 

FOTOGALÉRIA:

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!