Cieľom Hráča roka HMHK J. Štefaňáka je nominácia na majstrovstvá sveta

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
Hráči HMHK bauska. Vranov na reprezentačnom zraze, zľava Marek Zizič, Adam Gavroň, Tomáš Sobota, Jakub Štefaňák a Matej Demčák. FOTO: Mirka Sobotová.

Mládežníckym hráčom HMHK bauska. Vranov sa za rok 2021 stal útočník Jakub Štefaňák. Talentovaný krídelník prebral žezlo po Viktorovi Kundrátovi (2019) a Filipovi Andrejčíkovi (2020).

Jakub Štefaňák sa začal s hokejbalom zoznamovať ako 6-ročný na hokejbalovom ihrisku na vranovskom sídlisku JUH, netušiac, že raz bude strieľať góly v extralige, čo mu vynesie nomináciu do kempov slovenskej reprezentácie. Prvým impulzom pre jeho kariéru bol náborový leták HMHK bauska. „Hral som aj futbal, ale hokejbal ma oslovil viac a už som pri ňom ostal,“ reagoval Jakub Štefaňák.

Na ihrisku ťaží z hernej inteligencie a veľmi dobrej strely, no jeho osobnosť je komplexnejšia, čo sa u neho odráža v tréningovej morálke, pri podpore rôznych klubových aktivít a zabudnúť nemôžeme ani na to, že popri Patrícii Dzurinovej asistuje ako tréner pri kategórii U-12. Ak to spočítame a podčiarkneme, ocenenie „mládežnícky hráč za rok 2021“ je v tých najsprávnejších rukách. „To, že som získal toto klubové ocenenie ma prekvapilo, ale som za neho vďačný a vážim si ho. Hokejbal ma baví a rád sa učím nové veci. To ma motivuje k tomu, aby som okrem dvoch tréningov týždenne v mojej kategórií využil príležitosť, ktorej sa mi dostáva a trénoval rovnako dvakrát aj s mužmi. Klub mi dal šancu a keďže si myslím, že sa mu to patrí vrátiť, chodím tiež pomáhať pri trénovaní žiakov,“ vysvetľoval J. Štefaňák.

V aktuálnej sezóne je v kanadskom bodovaní lídrom U-17, pravidelne však nastupuje aj za „dvadsiatku“. „V kategórii U-20 sú predsa len väčší a silnejší chlapi, no pomáha mi, že trénujem s našim „áčkom“. Starší spoluhráči sú podstatne skúsenejší a vďaka tomu mi pomáhajú pozerať sa na jednotlivé situácie na ihrisku inak, čo mi pomáha hráčsky rásť,“ zdôraznil J. Štefaňák.

Výkony J. Štefaňáka v klubovom drese neušli ani pozornosti reprezentačných trénerov v národnom výbere do 16 rokov, ktorí ho pozvali do dvoch kempov. Pripomenieme, že v lete sa budú v Žiline konať majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie a rodák z Vranov nad Topľou by na nich nechcel chýbať. „Pre mladého hráča je dôležité, aby využíval každú možnosť a učil sa, preto sa o to snažím aj ja. Na kempoch sa stretávame najlepší hráči z celého Slovenska a každý tréning, či zápas ma dokáže inšpirovať. Snažím sa pracovať a hrať tak, aby som sa stále zdokonaľoval. Ak by sa mi podarilo byť v nominácii na majstrovstvá sveta, ktoré sa navyše budú hrať na Slovensku, bola by to pre mňa obrovská odmena,“ uviedol J. Štefaňák.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!