Charitatívny projekt „Ponožkový október“ prekročil v Soli hranice obce

  • Obce
  • Dátum: 07.12.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Projekt „Ponožkový október 2021“, do ktorého sa rozhodli zapojiť aj na Obecnom úrade v Soli, prekročil hranice obce. Na výzvu občianskeho združenia Podaj ďalej z Prešova totiž zareagovali nielen ľudia, ktorí v nej majú trvalý pobyt.

Výzvu „Ponožkový október 2021“ vyhlásilo OZ Podaj ďalej z Prešova. Jej cieľom bolo vyzbierať ponožky a následne ich darovať bezdomovcom, ľudom v núdzi, sociálne slabším rodinám alebo detským domovom.

Na Obecnom úrade v Soli neváhali a rozhodli sa, že zbierku aktívne podporia. Rovnako okamžite zareagovali aj obyvatelia obce! Hneď po prvom vyhlásení v rozhlase a zverejnení informácie na sociálnej sieti prišli na obecný úrad do kancelárie prvého kontaktu prví darcovia. „Box, ktorý sme mali pripravený sa ani nie za dva dni naplnil, preto sme museli zabezpečiť ďalší. Veľmi nás potešilo, že ešte stále sú dobrí ľudia, ktorí dajú a nič za to nečakajú,“ uviedol starosta obce Soľ Jozef Berta.

Ešte väčším prekvapením bola správa na facebookovej stránke, či sa do zbierky môže zapojiť ktokoľvek bez ohľadu na to, či pochádza alebo býva v Soli. „Pani Baja pochádza z Bratislavy. Pri ceste do Humenného sa zastavila na obecnom úrade a odovzdala 13 párov ponožiek. Na moju otázku, ako sa o nás dozvedela, odpovedala, že našu stránku už dávnejšie sleduje. Páči sa jej naše aktivity, páči sa jej život našej obce a to bol dôvod, prečo sa rozhodla pomôcť,“ vysvetlil J. Berta.

Na celom Slovensku bolo viac ako 120 zberných miest, a počas trvania „Ponožkového októbra“ sa vyzbieralo viac ako 13 500 kusov ponožiek. V Soli sa vyzbieralo 136 párov ponožiek – 50 pánskych, 31 dámskych a 55 detských. „Časť ponožiek bola odovzdaná Detskému domovu vo Vranove nad Topľou. Druhá časť je určená pre Domov sociálnych služieb a zariadenie podporovaného bývania Hanušovce nad Topľou. Všetkým, ktorí sa zapojili úprimne ďakujeme. Veríme, že o rok bude počet vyzbieraných ponožiek ešte oveľa vyšší,“ dodal J. Berta.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!