Nový lovesong Rachel môžu hrať On-Off na koncertoch až po desiatej večer

Kapela On-Off
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stalo sa vám, že ste si ustlali v bare na stole? Čašníčka na vás sprisahanecky žmurká, ale absolútne netušíte v akom filme hráte? Tak teda vitajte v klipe Rachel k novému singlu kapely On-Off.

Kapela On-Off je novým projektom „slovenského Sinatru“ Števa Tótha. Spolu s Davidom Blichom, Danielom Hicom, Milanom Mihaľovom a Ivanom Čurgalim dali dokopy zostavu, ktorú okrem toho, že všetci sú profesionálnymi muzikantmi, spája zmysel pre humor, recesiu a dobrú náladu. „Doba je náročná, preto nechceme ľudí zaťažovať ťažkými textami. Keď si nás pustia alebo prídu na koncert, chceme, aby sa bavili. To je celé,“ vysvetľoval David Blicha.

Refrén až po desiatej

V prípade novinky Rachel sa im to podarilo dokonalým spôsobom. Síce zaúradovalo aj čaro nečakaného, ale to nič nemení na tom, že refrén pre koncertnú verziu sadol najlepšie ako mohol. „V refréne sa spieva: Vraví, že som cool, ona je beautiful… Keďže naša angličtina je v rámci recesie lámaná, viacerí sa ma už pýtali, či počujú správne, že „vraví, že som …“ Vysvetľujem síce, že žiadne vulgárne slovo sme nepoužili, ale viem si predstaviť, že po desiatej na koncerte si budú ľudia spievať aj tak po svojom,“ smial sa D. Blicha.

Otvorený koniec príbehu…

A na koncerte sa pokojne môže stať, že si niekto oprie hlavu o stôl. Zdôrazniť musíme, že chyba nebude na strane On-Off, pretože charizmatickí džentlmeni dávajú do hrania podstatne viac, ako len muzikantské umenie. No zvlášť na východe, odkiaľ všetci členovia kapely pochádzajú, sa nezriedka stane, že klub/bar je synonymom vlastnej spálne.

Pointa začína v momente, keď na vás žmurkne čašníčka, o ktorej sa vám snívalo, že ste po náhodnom stretnutí skončili v spoločnej domácnosti v očakávaní prírastku do vašej mladej rodiny. Vysvetlite však receptorom zodpovedným za vnímanie reality, že ste stratení a zorientovať sa v tom  – kto, s kým, kde, ako a prečo – v tej chvíli nedokážete. „Koniec klipu som chcel nechať otvorený, nech si ľudia doplnia príbeh každý podľa vlastných zážitkov. Aby toho nebolo málo, obidvaja herci – Simona a Marián, sú v reálnom živote manželmi, tak teda platí, že fantázii sa medze nekladú“ dodal s úsmevom D. Blicha.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!