Mladí vinníci sa za vyčíňanie na cintoríne v Hermanovciach ospravedlnili

  • Obce
  • Dátum: 29.12.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mladiství, ktorí v Hermanovciach nad Topľou poškodili kaplnku a hroby na miestnom cintoríne, sa ospravedlnili. Ich písomné ospravedlnenie zverejnila obec na svojej facebookovej stránke.

Ako 27. decembra informovala polícia, zapálená bola výzdoba, ako aj ďalšie pietne predmety umiestnené pri múre Kaplnky Lurdskej Panny Márie. Zároveň došlo k poškodeniu 18 hrobov.

Podľa našich informácií spôsobili škody mladiství. Už pred dvoma dňami sme apelovali, nech je aj tento prípad mementom a varovným signálom nielen pre mládež, ale tiež rodičov, aby svojim deťom venovali viac pozornosti, vrátane toho, akých priateľov alebo stránky sledujú na sociálnych sieťach, kde často dochádza k vmanipulovaniu k skutkom, na ktoré potom nikto nie je hrdý a mrzia ho.

Mladí previnilci si svoju chybu uvedomili a všetkým, ktorým spôsobili problémy, sa ospravedlnili:

Verejné ospravedlnenie

Milí a vážení občania obce Hermanovce nad Topľou,

týmto listom sa chceme ospravedlniť ľuďom, ktorým sme zničili a poškodili hroby Vašich najbližších a najmilších, ktorých nosíte stále v srdci. Bol to skrat.

Boli Vianoce a sami máme bôľ v srdci, s ktorým sa nevieme vyrovnať. Prechádzame ťažkým obdobím, s ktorým sme si sami nevedeli pomôcť.

Spôsobili sme problémy sebe, našim rodinám, aj občanom obce a ich blízkym. Za to sa hlboko ospravedlňujeme, pretože až teraz sme si uvedomili koľko smútku a bolesti sme spôsobili ostatným ľuďom.

Dáme všetko do poriadku a odstránime škody na cintoríne, aj na kaplnke.

Z tejto chyby sme sa poučili a budeme si to pamätať dlho.

Prosím, odpusťte nám.

DaV

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!