J. Bella: Dievčatá si postup na majstrovstvá Slovenska za svoj prístup zaslúžili

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na Majstrovstvách Slovenska v hádzanej starších žiačok sa predstavia aj hádzanárky MŠK Vranov. Zverenkyne trénerského tandemu Jaroslav Bella – Milan Adi si postup vybojovali 3. miestom v Krajských majstrovstvách košicko-prešovského kraja.

Staršie žiačky MŠK sa v regionálnych majstrovstvách predstavili v konkurencii deviatich družstiev. Hoci Vranovčanky odrazili ataky konkurencie s prehľadom, postupové svetlo nezažali iba výkonmi v súťažných zápasoch na palubovke, ale skvelú sezónu naštartovali už náročnou letnou prípravou. „Celý august sme trénovali dvojfázovo, k tomu sme absolvovali turnaje v Maďarsku, či Prešove. Keďže ani v priebehu sezóny nebol problém s prístupom dievčat, myslím si, že postup si zaslúžili,“ zdôraznil tréner hádzanárok MŠK Vranov Jaroslav Bella.

Ďalším kľúčovým pilierom úspechu Vranova je chémia v tíme. Napriek tomu, že sa v priebehu sezóny zranili hráčky základnej zostavy Kristína Pačutová s Teréziou Ihnátovou, ostatné dievčatá sa zomkli a zabojovali aj za nich. „Po päťročnom pôsobení v Hodoníne sa vrátil tréner Milan Adi, s ktorým sme pozmenili herný štýl. Zamerali sme sa najmä na obranu, lebo sme v nej mali rezervy a dovolím si povedať, že postupnými krokmi napredujeme, hoci stále sa máme v čom zlepšovať. Dôležité však je, že dievčatá si nové taktické varianty osvojili a v tréningu im chuť na sebe pracovať nechýba,“ hodnotil J. Bella.

V rámci finálového turnaja bude osem družstiev rozdelených do dvoch 4-členných skupín, z ktorých do semifinále postupujú prvé dva tímy. Medzi slovenskou elitou majú svoje ambície aj Vranovčanky. „Našim najväčším hendikepom sú tréningové plochy, pretože pendlujeme medzi telocvičňou ZŠ Bernolákova a nafukovacou halou ZŠ Juh. Rozdiel spôsobený tréningovými možnosťami nám ukázali predovšetkým Michalovce, no to nič nemení na tom, že sa budeme usilovať o čo najvyššie postavenie. Dievčatá sa na turnaj tešia, odhodlanie im nechýba, preto je našim prianím postup do prvej štvorky,“ naznačil ambície J. Bella.
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!