Hádzanárky Vranova zvládli s Dunajskou Stredou exkluzívnu drámu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

„Nemám hlas,“ reagoval po víťaznom stretnutí s Dunajskou Stredou s úsmevom tréner starších dorasteniek MŠK Vranov Milan Kľučár na našu žiadosť o rozhovor. V stretnutí vo výbornej kulise si obidva tímy prešli celou škálou emócií, ale po poslednom hvizde sa z triumfu 29:28 tešili, spolu s fanúšikmi, domáce hádzanárky.

Vranovské staršie dorastenky vstúpili do stretnutia s MŠK/HC DAC Dunajská Streda lepšie. Od úvodu viedli a v 22. min. svietil na ukazovateli skóre stav 13:9 v ich prospech. Hostky od tohto momentu najskôr otočili na prvopolčasových 13:14 a po zmene strán natiahli náskok na 20:24, resp. v 45. min. na 21:25. Domáce hráčky sa však postupne zlepšili v obrane, pridali na efektivite v útoku a nepriaznivý priebeh otočili. Tri minúty pred koncom hrali presilovku a Terézia Ihnátová dostala Vranov do vedenia – 29:28. Sedem sekúnd pred koncom sa na krídle uvoľnila hráčka DAC-u, ale Simona Tomovčíková zatiahla pri pravej žrdi roletu a zákrokom zápasu definitívne potvrdila víťazstvo zverenkýň trénera Milana Kľučára. „Bol to veľmi emocionálny a vypätý zápas. V prvom polčase sme síce viedli o štyri góly, ale postupne sme začali zahadzovať, na moje gusto, veľa čistých šancí, čo nás stálo vedenie. Hoci sme prehrali polčas a nevyšiel nám ani vstup do druhého, dievčatá sa nevzdali. Chceli vyhrať, išli za víťazstvom a na konci sa to zlomilo v náš prospech. Ukázalo sa, že hrať môžeme naozaj s každým. Klobúk dole pred hráčkami za to, ako zabojovali,“ zdôraznil tréner starších hádzanárok MŠK Vranov Milan Kľučár.

Od záveru prvého polčasu neboli Vranovčanky v jednoduchej pozícii. Nevyvarovali sa niekoľkých ľahkých strát lôpt, nedarilo sa im v zakončení, vrátane nepremenených troch sedmičiek, navyše hráčky Dunajskej Stredy viackrát poľahky skórovali zo samostatných nájazdov. Napriek tomu na domácich reprezentantkách nebol badať ani náznak rezignácie! Trpezlivo hľadali cestu, ako zlomiť nepriaznivý vývoj a postupne začali získavať pod nohami stále viac pevnejšiu zem. V závere po heroickom výkone otočili z 24:27 na 28:27 a hoci DAC ešte raz vyrovnal, víťazstvo 29:28 nakoniec putovalo na domáce konto. „Prvých dvadsať minút sme hrali perfektne, ale potom ako keby sme sa zľakli víťazstva. Prestali sme dôrazne brániť, súper to vycítil a využil. Dievčatám som však zdôrazňoval, že zápas sa nehrá 50, ani 55, ale 60 minút. Napriek tomu, že sa im nedarilo, nechceli súperkám darovať výhru a zabojovali,“ pripomenul M. Kľučár.

Po prehrách v úvodných dvoch kolách sa staršie dorastenky MŠK Vranov vezú aktuálne na víťaznej vlne. Po výhre v Košiciach nad ŠŠK Drábova zdolali aj Dunajskú Stredu, ktorá pricestovala na východ Slovenska so stopercentnou bilanciou. „Máme ešte na čom pracovať. Potrebujeme sa zlepšiť v obrane, byť efektívnejší pri premieňaní šancí a musíme hrať najmä konštantnejšie počas celého zápasu, lebo nabudúce nás to môže stáť výsledok. Dnes však dievčatá zamakali a zaslúžili si vyhrať. Pochvalu si zaslúžia všetky, od brankárky, ktorá nás viackrát podržala, vrátane každej hráčky, ktorá nastúpila,“ zdôraznil M. Kľučár.

MŠK Vranov – MŠK/HC DAC Dunajská Streda 29:28 (13:14)
Góly:
Prišticová 7, Vaterková, Zápotocká po 6, Haňová, Pavolová po 4, Ihnátová 2.
Zostava Vranov: Tomovčíková – Ihnátová, Vaterková, Mizíková, Haňová, Tomková, Zápotocká, Dobošová, Kovaľová Kočišová, Poľáková, Pavolová, Prišticová, Petíková, Jenčová, Brosová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!