KVALIFIKÁCIA NA MS: Slovenky budú ladiť vo Vranove formu proti Ukrajine

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dve skvelé správy pre vranovskú hádzanú. MŠK Vranov sa vracia na súťažné palubovky v kategórii žien. Reklamou na blížiacu sa sezónu bude prípravný duel medzi slovenskou a ukrajinskou reprezentáciou.

Hádzaná má vo Vranove nad Topľou dlhoročnú tradíciu. V uplynulých sezónach reprezentovali MŠK v improvizovaných podmienkach hráčky v mládežníckych súťažiach, ale s výstavbou novej haly v areáli ZŠ JUH sa otvoril priestor pre renesanciu aj v kategórii žien.

V novej sezóne sa ženský tím MŠK Vranov prihlásil do II. ligy, kde budú jeho súperkami TJ Družstevník Topoľníky, THA Martin, ŠKH Agrokarpaty Pezinok a ŠŠK Drábová Košice.

Pozvánkou na ligovú sezónu bude prípravný zápas medzi Slovenskom a Ukrajinou. Obidva národné výbery sa vo Vranove nad Topľou predstavia v sobotu – 1. októbra.

Pre naše reprezentantky má tento zraz v neďalekých Michalovciach charakter prípravy na novembrovú I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023 proti Lotyšsku.

„Naposledy sme boli spolu v apríli. Odvtedy prešlo dosť času, preto som rád, že sme opäť spolu s dievčatami. Budeme sa snažiť čo najviac natrénovať a opäť sa posunúť na vyššiu výkonnostnú úroveň. Našou prioritou je príprava na kvalifikáciu proti Lotyšsku. Chceme sa dať dokopy ako družstvo, pracovať na zlepšení nášho herného systému v obrane i útoku, ako aj streleckej efektivite,“ uviedol pre web Slovenského zväzu hádzanej hlavný tréner žien SR Jorge Dueňas.

Vstupenky na stretnutie Slovensko – Ukrajina si môžete zakúpiť v predajni športových potrieb u Mariana Mokroluského. Viac informácií poskytne na telefónnom čísle 0915 864 720 Jaroslav Bella.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie a dva medzištátne zápasy proti Ukrajine:

Brankárky: Viktória Oguntoyová (Dunaújvárosi Kohász KA/Maď.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa), Bella Oláhová (HC DAC Dunajská Streda).

Pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (Kisvárdai KC/Maď.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda).

Krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková, Natalia Dmytrenková (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda).

Spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Vladimíra Bajčiová (Jomi PDO Salerno ASD/Tal.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Simona Szarková, Veronika Habánková (obe Kisvárdai KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Alena Dvorščáková (MŠK Iuventa Michalovce), Erika Rajnohová, Natália Némethová (obe HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová (HK Slovan Duslo Šaľa).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!