Hádzanárky MŠK Vranov sa chcú pohybovať v prvej polovici tabuľky

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Staršie a mladšie hádzanárske dorastenky MŠK Vranov odštartovali prípravu na novú sezónu. Vranovský hádzanársky oddiel bude v blížiacom sa súťažnom ročníku spolupracovať s HC Bardejov a pripravuje aj viacero marketingových aktivít na oslovenie najmladšej generácie talentov. Prípravky a žiačky začnú tréningový proces v septembri.

V kategórii mladších a starších dorasteniek bude mať trénerská dvojica Milan Kľučár – Michal Capík k dispozícii tridsiatku hráčok. Na prvom tréningu sa im hlásilo dvadsaťštyri hádzanárok. Súčasťou kádra sú aj vranovské staršie žiačky a päť mladších dorasteniek z HC Bardejov, ktorý sa do súťaže neprihlásil, ale dievčatá prejavili záujem pokračovať v kariére vo Vranove. „Prípravu na novú sezónu sme odštartovali začiatkom augusta. Zatiaľ sa venujeme predovšetkým kondícii s dôrazom na dynamiku a silu, pretože našim cieľom bude zrýchliť hru. Hoci prvé tréningy boli naozaj tvrdé, dievčatá ich zvládli, lebo aj ony si uvedomujú, že iná cesta k úspechu nevedie,“ uviedol predseda hádzanárskeho oddielu MŠK Vranov Jaroslav Bella.

Predtým, ako však dievčatá nastúpili do „ostrej“ prípravy, absolvovali v júli turnaj INTERNATIONAL YOUTH HANDBALL TOURNAMENT ATLANT v bulharskom Primorsku. V konkurencii tímov z Bulharska, Litvy, Ukrajiny a Izraela získali staršie dorastenky celkové prvenstvo a mladšie dorastenky postúpili do finále. „Napriek tomu, že sme mali po sezóne, hráčky samé prišli s návrhom, aby sme trénovali, lebo ako povedali, keď už ideme do Bulharska, nech tam niečo ukážeme. Turnaj sme síce brali v prvom rade ako odmenu za náročnú sezónu, no výsledkovo sa nám darilo a ako sa hovorí, s jedlom rástla chuť. Po športovej časti sme ostali ešte pár dní pri mori, pri ktorom boli niektoré dievčatá prvýkrát v živote,“ dodal J. Bella, ktorý sa v mene obidvoch tímov chce aj touto cestou poďakovať za podporu a sponzorskú pomoc pri organizovaní pobytu v Bulharsku Ing. Jánovi Tomášovi z firmy NAY, a.s.

Smerom k novej sezóne chce J. Bella stavať na tom, že káder starších dorasteniek ostal nezmenený, pretože pre vekovú hranicu ho opustila iba Zuzana Miklošová. Zároveň si praje, aby v kabíne, aj na ihrisku vládla rovnaká tímová chémia, ako v jarnej časti, kedy potiahla družstvo za herným progresom a viacerými skvelými výkonmi. „Jeseň nám nevyšla podľa predstáv. V našej hre chýbala ľahkosť, no po decembrovej výmene trénera to medzi dievčatami začalo opäť klapať. Môžete mať natrénované, ale pokiaľ hlavy nie sú správne nastavené, hrá sa ťažko. V jari sme mohli stavať na tímovom duchu, preto by som si prial, aby sme ho preniesli aj do novej sezóny. V odvetách sme najmä v domácom prostredí dosiahli niekoľko výborných výsledkov, keď sme dokázali zdolať Dunajskú Stredu, Stupavu, či Košice. Staršie dorastenky skončili z dvanástich družstiev ôsme a teraz by sme sa radi pohybovali v prvej polovici tabuľky,“ definoval ambície J. Bella.

V klube si uvedomujú nielen športovú časť, ale dôležitosť prikladajú aj propagácii. Prvou lastovičkou bolo zriadenie FB stránky „MŠK Vranov – hádzanársky klub“ a pripravené sú i ďalšie aktivity. „Prvým výsledkom a príkladom zlepšenej komunikácie s verejnosťou je naše družstvo prípraviek, kde máme aktuálne silnú generáciu dvadsiatich dievčat, ktoré na majstrovstvách Slovenska skončili na 5. mieste. Radi by sme však privítali medzi nami aj ďalšie talenty, preto na začiatku školského roka plánujeme urobiť promo po vranovských základných školách a zároveň zorganizovať turnaj, aby čaro hádzanej objavili priamo na ihrisku,“ dodal s úsmevom J. Bella. 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!