Vypredaná hala vo Vranove tlieskala víťazstvu Sloveniek nad Ukrajinkami

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prípravný zápas medzi slovenskými a ukrajinskými hádzanárkami vo Vranove nad Topľou bol športovým sviatkom. Zverenkyne španielskeho tréner Jorgeho Dueňasa zvíťazili 32:24.

Slovenky sa pripravujú na I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023 proti Lotyšsku. Z tohto uhla pohľadu nešlo o „zdvorilostný“ prípravný duel, vďaka čomu si fanúšikovia mohli užívať hádzanú na najvyššej úrovni.

Po prehre s Ukrajinkami 29:30 v prvom dueli v Michalovciach zložila slovenská reprezentácia vo Vranove nad Topľou reparát. Pri výsledku 32:24 si hráčky užívali vo vranovskej športovej hale potlesk vypredaného hľadiska.

 „Po prvom zápase sme sa bavili o tom, že sme mali málo agresívnu obranu v I. polčase, po zmene strán to už bolo lepšie. Do odvety sme išli s tým, aby to tak bolo od začiatku, čo sa nám aj podarilo. Najmä sme však zlepšili efektivitu streľby, na ktorej sme predtým trochu horeli, ale v sobotu sme si počas celého duelu držali vysokú úspešnosť. Po piatkovej nešťastnej prehre, lebo neúspech o jeden gól vždy bolí, sa dievčatá skoncentrovali a šliapali 60 minút. Určite to nebol bezchybný výkon, ale každá priložila ruku v dielu. Dobre sme začali v obrane, potom prišli chyby, ale vtedy zavrela bránku Viktória Oguntoyová. Je dôležité, že sme sa takto dopĺňali. Všetci sme si veľmi želali už víťazstvo, aby nás to nakoplo ďalej,“ uviedol pre slovakhandball.sk asistent trénera Peter Pčola.

Dodáme, že pred kvalifikačným dvojzápasom s Lotyšskom, ktorý sa bude hrať v stredu 2. novembra v Šali a v nedeľu 6. 11. v meste Valmiera, absolvujú slovenské reprezentantky ešte dve previerky proti Čiernej Hore 28. a 29. 10. v Podgorici.

Divácka kulisa počas zápasu Slovensko – Ukrajina je prísľubom i pre vranovskú hádzanú. Ako sme už informovali, v tejto sezóne sa MŠK Vranov predstaví v II. lige žien. Vranovčanky nastúpia prvýkrát doma 29. októbra 2022, keď privítajú THA Martin. Hráčky spolu s realizačným tímom veria, že aj im sa dostane podobnej fanúšikovskej podpory, ktorú nebudú chcieť sklamať.

Slovensko – Ukrajina 32:24 (14:10)

Zostava a góly SR: Oguntoyová, Furgaláková, Oláhová – Györiová, Trúnková 4, Pastorková, Popovcová 1, Štefaniková 1, Dmytrenková, R. Bíziková 7/3, Bujnochová 3, Bajčiová 1, Holejová, S. Szarková 1, Habánková 2, Barbora Lancz 6/1, Dvorščáková, E. Rajnohová 3, N. Némethová, Ščípová 3
Najviac gólov: Glibková 8/4.

Pok. hody: 5/4 – 4/4, vylúčení: 3 – 5, rozhodovali: Cipov a Klus, 300 divákov.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!