Dorastenky MŠK Vranov povedie asistent trénera ženskej reprezentácie Ján Lajčák!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hádzanársky oddiel MŠK Vranov budú v novej sezóne reprezentovať v kategórii dorasteniek dva kolektívy. To však nie je jediná novinka z klubovej kuchyne. Trénerom obidvoch tímov sa stal súčasný asistent reprezentačného kormidelníka slovenského národného družstva Ján Lajčák.

Vranovské hádzanárky začali s prípravou v auguste. Hernú formu na novú sezónu začali ladiť na kvalitne obsadenom turnaji Balaton Cup. Napriek tomu, že mali za sebou predovšetkým kondičnú zaberačku, obsadili výborné 4. miesto. Po návrate domov sa začali venovať so stále vyššou frekvenciou loptám, technike a taktike. „Príprava počas letných prázdnin bola špecifická v tom, že dievčatá mali aj brigády, či dohodnuté dovolenky s rodičmi. Keďže hádzaná ich baví a chcú sa jej venovať, hľadali sme rôzne možnosti, ako to zladiť, preto sme trénovali napr. aj skoro ráno alebo neskoro večer. Aj touto cestou sa chcem poďakovať pani riaditeľke ZŠ Juh Z. Halajovej, pretože nafukovačka, ktorá je v našom prípade jedinou regulárnou hracou plochou, je už prikrytá,“ poďakoval sa Jaroslav Bella, ktorý sa ako predseda krajských zväzov stal členom najvyššieho orgánu Výkonného výboru Slovenského zväzu hádzanej.

Staršie a mladšie dorastenky Vranova povedie v novej sezóne Ján Lajčák so skúsenosťami z česko-slovenskej WHIL, kde pôsobil v Iuvente Michalovce, či Porube. V súčasnosti pôsobí ako asistent reprezentačného trénera Dušana Poloza pri slovenskom ženskom národnom tíme, s ktorým bol aj pri našej poslednej účasti na majstrovstvách Európy v roku 2014 v Chorvátsku a Maďarsku. „S dievčatami som pracoval osem rokov a pomaly medzi nás prichádzala „ponorka“. J. Lajčák vniesol do tímu nový vietor, ktorým ho oživil a napriek prehre bolo vidieť prvé pokroky už Šali, čo kvitovali i domáci funkcionári. Práce je však pred nami ešte dosť. Chceme zrýchliť hru, popracovať na obrannom systéme, technike, či na zdokonaľovaní kombinačnej súhry. Verím, že postupne ako sa bude tréner s hráčkami spoznávať, bude priamo úmerne k tomu rásť aj naša výkonnosť,“ uviedol J. Bella.

V 12-člennej I. lige by sa Vranovčanky chceli pohybovať na úrovni 7. miesta. Napomôcť by tomu mala aj Nela Haňová, ktorá sa vrátila z Nitry. Rovnako sa z Michaloviec vrátila ďalšia odchovankyňa Ľubka Nemčíková a s ňou vymenila dres Iuventy za vranovský aj trojica hráčok Iuventy Lívia Kasičová – Jana Soľavová – Jana Poľašková „Už v minulej sezóne sme ukázali, že vieme hrať vyrovnané zápasy aj s tímami, ktoré majú iné hádzanárske zázemie, ako my. Teší ma, že záujem hrať za Vranov prejavili dievčatá, ktoré hrali v minulej sezóne v neďalekých Michalovciach, keď ocenili prístup a rodinnú atmosféru okolo tímu. Bez problémov dochádzajú na tréningy, preto verím, že keď sa hráčky zohrajú, premietne sa to do výsledkov,“ dodal J. Bella.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!