Pre vranovské hádzanárky sa otvára cesta do nadnárodnej MOL ligy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hádzanárky MŠK Vranov si v kategórii mladších a starších dorasteniek pripísali na konto prvé vystúpenie v odvetnej časti na palubovke ŠKP Bratislava. Formu na druhú polovicu sezóny ladili na turnaji v maďarskej Kisvarde. V rozhovore s trénerom Jaroslavom Bellom sme sa porozprávali aj o zaujímavom potenciáli spolupráce s HC Bardejov a účastníkom česko-slovenskej MOL ligy ŠŠK Prešov.

Staršie a mladšie dorastenky MŠK Vranov sa predstavia doma už túto sobotu (15. februára), keď na domácej pôde v pretlakovej hale ZŠ Juh privítajú o 12.00 a 13.45 hod. MHK Bytča. Viac informácií získate na FB stránke MŠK Vranov – hádzanársky klub.

Vranovské hádzanárky začali prípravu na jarnú časť v januári. Najväčším negatívom bol fakt, že do tréningového procesu zasiahli zásadným spôsobom predovšetkým zdravotné patálie dievčat, ktoré im nedovolili pracovať v maximálnom nasadení. Toto prípravné obdobie zakončili turnajom v Kisvarde, kde v konkurencii maďarských a ukrajinských tímov obsadili 5. miesto. Konfrontácia na medzinárodnej úrovni bola dobrým testom, pretože trénerovi Jaroslavovi Bellovi načrtla pozitíva, aj rezervy, na ktorých bude musieť tím zapracovať. „Tým, že príprava neprebehla, kvôli zdravotným indispozíciám dievčat, ideálne, v Maďarsku sme zaostávali v rýchlosti a jednotlivé zápasy nám ukázali, že popracovať budeme musieť ešte na obrane. Na druhej strane je pozitívom, že hráčky sa zomkli a ukázali, že vedia hrať „srdcom“. Chcieť však musia v prvom rade ony, preto sme turnaj využili aj na to, aby sa počas troch dní stmelil kolektív. Povedali sme si, čo sú naše priority a myslím si, že to padlo na úrodnú pôdu,“ uviedol tréner hádzanárok MŠK Vranov Jaroslav Bella.

Účet v jarnej časti si Vranovčanky otvorili v predohrávke 19. kola na pôde ŠKP Bratislava. Staršie dorastenky síce prehrali 18:28, ale ich mladšie spoluhráčky sa vytiahli a domáce súperky zdolali po výbornom výkone 21:19. Pod týmto víťazstvom je „podpísaná“ aj rozbiehajúca sa spolupráca medzi MŠK Vranov, ŠŠK Prešov a HC Bardejov. „Dohodli sme sa, že hráčky Bardejova, ktorým sa skončí žiacky vek, by mohli pokračovať v kariére u nás. Rovnako sme dohodnutí s Prešovom, že ich vekom ešte len žiačky môžu taktiež zbierať skúsenosti v tíme našich mladších dorasteniek. Som rád, že záujem o takúto spoluprácu nie je iba medzi nami klubmi, ale pozitívne ju vnímajú aj samotné dievčatá a rodičia. Dnes nie je jednoduché dostať mladých ľudí k športu, preto sme svedkami toho, že niektoré kluby končia. O to viac sme radi, že nám sa nielen darí robiť hádzanú, ale robíme ju aj na celkom slušnej úrovni,“ zdôraznil J. Bella.

Cieľom spolupráce je vytvoriť pre mladé hráčky podmienky a zázemie, aby mohli výkonnostne napredovať. Motiváciou pre nich určite ostáva aj to, že najtalentovanejšie by si mohli v drese Prešova zahrať ženskú česko-slovenskú MOL ligu. „V lete sa s Prešovčankami pripravovali Ingrid Prišticová a Nela Haňová. Hoci do zápasov zatiaľ nezasiahli, Nela by tento rok mohla dostať šancu a Ingrid si svojim talentom vypýtala zaujímavú ponuku od aktuálne tretieho tímu MOL ligy Slávie Praha,“ reagoval J. Bella.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!