Hencovce obhájili titul halových kráľov, rozhodol moment z 3. kola

Hencovce položili základ svojho triumfu čistým kontom brankára Ľubomíra Brindu. Legendy si vystrieľali pozíciu vicemajstra po zmene strán. Hráči Stavmatu si v hľadisku trpezlivo počkali na konečné 3. miesto, ktoré získali za najlepšie postavenie v minitabuľke s RAMEKO-m a Tangom. Ceny najlepším kolektívom a hráčom odovzdávali primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan a správca haly Martin Gajdoš.

Po zápase Hencovce – RAMEKO sa najviac hovorilo o výkone brankára Ľubomíra Brindu. V prvom polčase mu síce pri dvoch žrdiach nastrelených Šimonom Nemčíkom pomohlo aj šťastie, ale najmä v druhej 25-minútovke vytiahol viacero skvelých zákrokov. Do televíznych highlightov by sa určite dostala napr. situácia z 38. min., kedy Patrik Košuda zakončil nekompromisne po zemi a Ľ. Brinda vyrazil loptu reflexívnym zákrokom, ktorý si zaslúži nomináciu ho futsalovej histórie v kategórii TOP exkluzívne momenty. Hencovce hrali trpezlivo. Prvýkrát udrel v 31. min. Sebastián Soták, ku ktorému sa pridal o deväť minút Maroš Zubko a skóre uzavrel v 45. min. Peter Kos.

Pred posledným stretnutím bolo jasné, že titul môže získať už iba Tango, ale to iba v prípade, ak by Legendy porazilo minimálne o trinásť gólov. Po vyrovnanom prvom polčase však spustili Legendy od 31. min. streleckú exhibíciu a po viacerých rýchlych kombinačných akciách si vystrieľali konečné 2. miesto.

Pri rovnosti bodov rozhodoval vzájomný zápas a v ňom vyhrali Hencovce nad Legendami 6:5. Pripomenieme, že víťazný gól vtedy v 3. kole strelil z nariadenej desiatky minútu pred koncom Pavol Samsely

Hráčom Rameka, Hencoviec, TangaLegiend patrí rešpekt za to, že hoci do posledného kola vstupovali s rovnakým počtom bodov a na palubovke rozhodoval každý detail, odohrali svoje zápasy absolútne korektne, ako praví športoví džentlmeni!

Z individuálnych ocenení boli do ALL STARS súťažného ročníka 2022/2023 nominovaní brankár Jakub Hric (Stavmat) a hráči Peter Kos (Hencovce), Michal Leškanič (Legendy), Branislav Ihnát (RAMEKO) a Peter Lupčo (Tango). Honor najlepšieho strelca si vystrieľal Rastislav Marcinko (Stavmat), za najlepšieho brankára bol vyhlásený Michal Suchý (Tango) a za MVP sezóny bol vyhlásený Matúš Dzurina (Hencovce).

Výsledky 9. kola

Kanonieri – Sečovská Polianka 9:1 (2:0)

Góly: Ritoch, Jurov po 2, M. Boroš, K. Babinský, Béreš, Soták, Ovšák po 1 – Maľár 1.

Zostava Kanonieri: Dudáš – M. Boroš, J. Babinský, K. Babinský, Soták, Béreš, Ritoch, R. Boroš, Ovšak, Jurov, Mezej, Hrivňák.

Zostava Sečovský Polianka: Svepeš – P. Nemčík, Huďo, Marcinko, D. Nemčík, Vasil, Maľár, Urbanek, Hirko, Rapčo.

***

Stavbar – Coyotes 3:2 (2:1)

Góly: Funket, Vasiľ, Zavada po 1 – P. Antuš, Jozefov po 1.

Zostava Stavbar: Kasarda – Dudáš, Funket, Mika, Vasilko, Paňko, Vasiľ, Pačuta, Orosi, Zavada.

Zostava Coyotes: Pavlov – P. Antuš, D. Antuš, Bartko, Jozefov, Onduško,  Hrabčák.

***

Hencovce – RAMEKO 3:0 (0:0)

Góly: Zubko, Soták, Kos po 1.

Zostava Hencovce: Brinda – Dzurina, Hudák, Mikita, Zubko, Kovaľ, Sebastián Soták, Kmec, Otrošina, Kulman, Gazdík, Čandík, Kos.

Zostava RAMEKO: Petro – Matta, Nemčík, Miroslav Sakala, Hajník, Košuda, Kertis, Hric, Zubko, Kopčo, Ihnát.

***

Legendy – Tango 8:3 (2:2)

Góly: Barna 3, Dalekorej 2, Ihnát, Leškanič, Hric po 1 – Hreha 2, Matta 1.

Zostava Legendy: Jakubek – Marhefka, Ihnát, Barna, Mikča, Leškanič, Ladomerský, Černý, Dalekorej, Hric.

Zostava Tango: Suchý – Hatala, Šandrej, Hric, Paľuš, Petro, Matta, Lupčo, Komár, Karas, Homoľa, Hreha.

***

ALL STARS 9. kola: Ľubomír Brinda (Hencovce) – Martin Funket (Stavbar), Demeter Dalekorej (Legendy), Branislav Ihnát (RAMEKO), Sebastián Soták (Hencovce).