Hádzaná spojila šesťdesiat dievčat ZŠ Bernolákova do športovej rodiny

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Občianske združenie „Zober loptu, nie drogy“ v spolupráci s hádzanárskym oddielom MŠK Vranov a Základnou školou Bernolákova nadchli v piatok šesť desiatok dievčat hádzanou. Nadšenie z hry, vášeň pre pohyb, nefalšovaná radosť z každej úspešnej akcie, či povzbudzovanie spolužiakov boli zreteľným svedectvom o tom, že mladých ľudí šport baví a ak dostanú príležitosť, na športovisku si to užívajú.

Hádzanársky tréner a iniciátor podujatia Jaroslav Bella spolupracuje s OZ „Zober loptu, nie drogy“ už dlhšiu dobu. Keďže jedným z ambasádorov združenia je aj slovenský reprezentačný brankár Richard Stochl, rozhodli sa vo Vranove pre turnaj v hádzanej dievčat. „V spolupráci so ZŠ Bernolákova sme oslovili žiačky 3. až 5. ročníka, pretože práve toto je vek, kedy ich môžeme pritiahnuť k športu. Pripravili sme pre nich jeden spoločný tréning a dnes predvádzajú výkony, za ktorého by sa nemuseli hanbiť ani ich skúsenejšie rovesníčky,“ hodnotil Jaroslav Bella.

Päťdesiat dievčat organizátori rozdelili do desiatich 5-členných družstiev. Hoci pre hráčky to boli prvé zápasy, mnohé ukázali talent, ktorý neušiel pozornosti J. Bellu. „Družstvá sme neskladali podľa tried, ale dievčatá sme pomiešali, aby sa spoznali a vznikli medzi nimi silnejšie väzby. Mám radosť z toho, že vytvorili vynikajúce kolektívy a hádzanú si užívajú,“ dodal J. Bella.

Turnaj pod záštitou OZ „Zober loptu, nie drogy“ ukázal, že ak mladí ľudia dostanú priestor, dokážu sa pre šport nadchnúť. Preto by bol J. Bella rád, keby sa podobné podujatia konali pravidelne. „Myslím si, že pri pohľade na dievčatá a ich radosť z každého gólu, musia byť všetci nadšení. Preto by sme takéto akcie mohli robiť častejšie, a nielen v hádzanej, ale aj v ostatných športoch. Dôležité je, aby sme deti zamestnali nejakou zmysluplnou činnosťou a šport by mal mať v tomto procese pevné miesto,“ zdôraznil J. Bella.

Hoci výsledky neboli vôbec dôležité, dodáme, že víťazom sa stalo družstvo „MONSTERKY“ v zložení Ema Hanusinová, Simona Košalková, Alexandra Čurová (najlepšia hráčka turnaja) a Andrea Joneková. Najlepšou brankárkou sa stala Soňa Melegová a strelkyňou Barbora Mikulová.

Na záver by chcel J. Bella aj touto cestou pozvať všetky dievčatá počas prázdnin do hádzanárskej akadémie MŠK Vranov. Tréningy budú na programe v pondelok, stredu a piatok v čase 8.00 – 10.00 hod. v areáli ZŠ Juh. V prípade záujmu kontaktuje J. Bellu na tel. čísle 0915 864 720.   

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!