FOTOGALÉRIA: V Petkovciach strhávalo tornádo strechy rodinných domov

  • Obce
  • Dátum: 05.08.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V okrese Vranov nad Topľou vyčíňalo tornádo. Najväčšie škody spôsobilo v Petkovciach. Do odstraňovania ich následkov po veternej spúšti sa okamžite zapojili profesionálni hasiči, dobrovoľní hasiči zo Soli a Bystrého. Susedom prišli pomôcť aj ostatní obyvatelia obce. Našťastie k zraneniu osôb nedošlo.

Tornádo sa Petkovcami prehnalo krátko po sedemnástej hodine. Starosta obce Pavol Hybala bol v tom čase ešte na obecnom úrade. Keďže počul hluk, vyšiel pred budovu a naskytol sa mu pohľad na veterný vír, v ktorom lietali rôzne predmety.

Okamžite išiel situáciu preverovať a v spodnej časti obce sa mu niečo na viac ako kilometrovom úseku naskytol pohľad ako v katastrofickom filme. Na štyroch rodinných domoch strhol živel celé strechy, na ďalších troch ich poškodil. Strhnuté bolo elektrické, telefónne a rozhlasové vedenie. Polámané a vyvrátené stromy zároveň ničili ploty a ohrady. „Všetko trvalo minútu, dve a vidíte, aká spúšť ostala. Nikto z nás nič podobné nezažil, preto ľudia, a najmä tí, ktorým strhlo strechu, ostali v šoku,“ uviedol starosta Petkoviec Pavol Hybala.

Okamžite kontaktoval záchranné zložky, ako aj kompetentných z Okresného úradu vo Vranove nad Topľou. Popritom začal hneď s organizovaním záchranárskych prác. Vzhľadom k tomu, že sa neskôr aj rozpršalo, nepriateľom bol v tej chvíli aj čas. „Pomoc nám hneď prisľúbili starostovia okolitých obcí s tým, že ak by sme potrebovali mechanizmy a ďalšiu techniku, poskytnú nám ju, čo určite privítame, lebo práce je tu dosť. Hasiči spolu s našimi obyvateľmi intenzívne pracujú na tom, aby domy, na ktorých sú strhnuté strechy, prikryli. Keďže horná časť obce elektrinu má, elektrikári sa ju snažia obnoviť v spodnej časti,“ opísal nám situáciu krátko pred ôsmou večer P. Hybala.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!