Do Vranova sa vracia hádzanárska najvyššia súťaž, v I. lige sa predstavia mladšie dorastenky

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hádzanársky oddiel MŠK Vranov budú v sezóne 20016/2017 reprezentovať v súťažiach kolektívy v kategóriách prípraviek, mladších žiačok, starších žiačok a mladších dorasteniek, ktoré sa predstavia v I. lige.

Vo Vranove sa bude hrať opäť najvyššia dorastenecká súťaž. Trpezlivá práca s mládežou v žiackych kategóriách priniesla úspech nielen v podobe postupov na záverečné turnaje majstrovstiev Slovenska, ale tréner Jaroslav Bella má dnes k dispozícii talentovaný tím, ktorý bude znovu pôsobiť v I. lige. Dievčatá začali s prípravou v auguste a prístupom k tréningom potvrdili, že sa v súťaži chcú pobiť o čo najlepšie umiestnenie. „Keďže viaceré hráčky skončili pre vek pri žiačkach, ocitli sme sa pred otázkou, či ich prihlásime do kategórie dorasteniek alebo si budú musieť hľadať nový klub. Myslím si, že hádzaná do Vranova patrí a vychádzali sme aj z toho, že dievčatá spolu s rodičmi prejavili záujem hrať I. ligu. S prípravou sme začali v auguste a všetky ukázali, že šancu zahrať si najvyššiu súťaž berú vážne. K tréningom pristupovali zodpovedne a som si istý, že ich ochota tvrdo na sebe pracovať bude v majstrovských zápasoch odmenená,“ uviedol tréner MŠK Vranov Jaroslav Bella.

V príprave na novú sezónu sa Vranovčanky zúčastnili na dvoch turnajoch. Po druhom mieste v Maďarsku, kde zdolali Košice, či Eger, sa predstavili v Prešove. Pozvanie domácich hádzanárok prijali do metropoly Šariša družstvá z Čiernej Hory, Litvy a Srbska. V silnej konkurencii siedmich družstiev obsadili naše dievčatá 5. miesto. „V súťaži budeme mať jedno z najmladších družstiev, ktoré bude navyše doplnené o šikovné staršie žiačky. O špicu budú hrať tradičné bašty hádzanej na Slovensku ako Michalovce, Šaľa, Partizánske a my by sme sa chceli pohybovať medzi 7. až 9. miestom s tým, aby sme výkonmi nesklamali fanúšikov, ktorí verím, že nás prídu povzbudiť. Dievčatá urobili v príprave maximum a keď sa vrátia do zostavy hráčky na čele s Kristínou Pačutovou, ktoré si doliečujú zranenia, naša sila ešte porastie,“ zdôraznil J. Bella.

Okrem návratu mladších dorasteniek medzi elitu je rovnako pozitívnou informáciou záujem o hádzanú spomedzi najmladších dievčat, pretože v prípravke sa pod vedením J. Bellu pripravuje tridsiatka hádzanárskych nádejí. „V kraji sme sa na spoločnom postupe dohodli už pred dvoma rokmi. S Košicami, Prešovom, Bardejovom a Michalovcami sa stretávame na turnajoch s tým, že kedykoľvek v priebehu súťaže môžeme postaviť ďalšie družstvo. Cieľom je, aby sa dievčatá zoznámili s hádzanou, preto nikto z nás netlačí na výsledky a z toho dôvodu nerobíme ani konečnú tabuľku, ale na konci oceníme všetky hráčky, ktoré sa turnajov zúčastnili. Táto cesta sa ukázala ako správna, pretože dievčatá po prechode k mladším žiačkam majú už veľmi solídny základ, na čom môžeme ďalej stavať,“ vysvetľoval J. Bella.   

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!