Ani jeden z troch pokusov o krádež v Stropkove a Breznici nevyšiel

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V okrese Stropkov došlo v dobe od 31. augusta do 2. septembra 2020 k trom prípadom pokusu krádeže, no páchateľom ich protiprávnu činnosť niekto alebo niečo vždy prekazilo. Vo všetkých troch prípadoch vedie svidnícky vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci trestných činov krádeže.

K prvému prípadu došlo 31. augusta 2020 v obci Breznica. Hodinu po polnoci páchatelia neoprávnene vošli do objektu miestnych potravín. Napriek plánu odniesť si odtiaľ rôzne veci k tomu nedošlo. Spustil sa totiž alarm, čo zlodejov vyplašilo a z miesta ušli preč. Škoda vznikla len poškodením objektu a to vo výške 180 eur.

K druhému prípadu krádeže došlo 2. septembra 2020 asi 10 minút pred polnocou v Stropkove na Hrnčiarskej ul. Páchatelia sa pokúšali na budove predajne potravín v jej zadnej časti vypáčiť drevené dvere. „Boli však vyrušení policajnou hliadkou, ktorá v rámci hliadkovej činnosti prechádzala okolo. Páchatelia stratili nazberanú odvahu a utiekli z miesta preč. Škoda na dverách  vznikla len vo výške asi 20 eur,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

V rovnaký deň v okresnom meste a takmer v identickom čase došlo k pokusu vlámania sa do objektu poštového novinového stánku. Na Hlavnej ul. si páchatelia vyhliadli svoj objekt záujmu a pokúšali sa dostať dnu do stánku. „S čím ale nepočítali je to, že sa im nepodarí ani len vypáčiť petlicu, na ktorej sa nachádzal zámok. Po márnej snahe z miesta odišli,“ dodala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!