33-ročný vodič z N. Hrabovca si to s 2 promile namieril na policajta

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Únik pred políciou, viac ako 2 promile a vedenie motorového vozidla napriek doživotnému zákazu. 33-ročný muž z Nižného Hrabovca bol uznesením vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou obvinený zo zločinu útoku na verejného činiteľa, z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, ako aj z prečinu marenie výkonu úradného rozhodnutia.

V sobotu – 13. marca viedol 33-ročný muž z Nižného Hrabovca pár minút pred polnocou osobné motorové vozidlo po štátnej ceste I/18 po Herlianskej ul. vo Vranove nad Topľou, kde bol zastavovaný službukonajúcim policajtom. V tom momente nabrala celá situácia gradáciu. „Vodič nielenže vozidlo nezastavil, ale naopak, začal zrýchľovať. Policajt sa z dôvodu bezpečnosti presunul do protijazdného pruhu, no  vodič s vozidlom taktiež prešiel do protijazdného pruhu a smeroval priamo na policajta. Ten v poslednej chvíli odskočil,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Policajná hliadka vodiča prenasledovala a opakovane zastavovala pomocou svetelného i zvukového zariadenia, ako aj značkou STOP na služobnom vozidle. Keď polícia unikajúce vozidlo nakoniec zastavila, vodič bol okrem iného podrobený dychovej skúške. Výsledok presiahol hodnotu 2 promile. „Kontrolou bolo zistené, že muž viedol vozidlo aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Koncom roku 2019 mu bol súdom uložený doživotný zákaz riadiť motorové vozidlá,“ doplnila J. Ligdayová.

Muž bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ na obvineného  spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Zákon pri takýchto porušeniach zákona stanovuje pre páchateľa v prípade jeho preukázania viny trest odňatia slobody až na osem rokov.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!