Vodič medzi Čiernym nad Topľou a Hlinným ťažkou nohou na plyne nešetril

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Medzi Čiernym nad Topľou a Hlinným prekročil vodič osobného motorového vozidla maximálnu povolenú rýchlosť o takmer dvojnásobok!

Polícia SR – Prešovský kraj informuje o víkendovom prípade na svojej facebookovej stránke. Vodič osobného motorového vozidla mal mimoriadne ťažkú nohu na plyne na ceste 1/18 v smere od obce Čierne nad Topľou k obci Hlinné. Hoci je tam zákonom povolené jazdiť rýchlosťou najviac 90 km/h, policajti mu namerali 178 km/h!

„Tento prípad, v ktorom nezodpovedný vodič prekročil najvyššiu povolenú rýchlosť o 88 km/h bol vyriešený formou objektívnej zodpovednosti,“ informuje polícia.

Zároveň však upozorňuje, že práve na tomto úseku došlo začiatkom roku 2022 k dopravnej nehode s následkom na živote.

„Zákonom stanovené najvyššie dovolené rýchlosti tú nie sú pre srandu. A nie je ani frajerina ich porušovať. Keď už sa stane nešťastie, je už neskoro ľutovať. Svojou nezodpovednosťou ohrozujú takíto vodiči nielen svoj život, alebo aj životy iných účastníkov cestnej premávky.

A otázka znie: „Ak vďaka vášmu porušeniu dopravných predpisov pripravíte niekoho iného o život, ako sa s tým vyrovnáte? Budete sa vedieť pozrieť pozostalým do očí?“ kladie otázky polícia.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!