SEDLISKÁ: Traja napadli jedného, reagovali vodiči áut, aj okoloidúci

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví a z trestného činu výtržníctva troch mladíkov z obce Sedliská.

Mladíci vo veku 14, 16 a 16 rokov napadli 19-ročného muža. Po vzájomnej dohode, na mieste verejnosti prístupnom na chodníku pri kostole, kde na autobusovej zastávke čakal na spoj. „Začali ho všetci udierať a kopať do celého tela, v dôsledku čoho napadnutý muž spadol na zem a snažil sa rukami chrániť si hlavu. Útočníci v bitke pokračovali ďalej,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Ako ďalej dodala, od tohto nezmyselného a brutálneho napadnutia upustili až vtedy, keď na nich začali trúbiť vodiči okolo jazdiacich áut. Bitke sa snažili zabrániť aj okoloidúce osoby. „Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel 19-ročný muž viaceré zranenia, ktoré si vyžiadajú niekoľkotýždňové liečenie,“ dodala J. Ligdayová.

Zákon pri tomto protiprávnom konaní stanovuje pre páchateľov trest odňatia slobody na štyri až desať rokov, v prípade mladistvých ide o polovičnú trestnú sadzbu. „Čo viedlo troch chlapcov k tak brutálnemu útoku polícia zisťuje, preveruje všetky okolnosti tejto udalosti,“ doplnila J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!