Polícia si posvieti na alkohol u šoférov, chrániť bude aj školákov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Policajti v Prešovskom kraji sa v rámci dnešnej dopravno-bezpečnostnej akcie zamerajú na alkohol u vodičov. Zvýšenú pozornosť budú venovať aj bezpečnosti školákov.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, v rámci dopravno-bezpečnostných opatrení, ktoré polícia vykonáva na cestách z dôvodu zachovania bezpečnosti, sa v Prešovskom kraji koná dnes (31. januára 2024, pozn. red.) dopravná akcia.

Zameraná je na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu alebo iných návykových látok vodičmi. „Policajti budú počas akcie dohliadať aj na dodržiavanie rýchlosti jazdy na cestách, ako aj na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky všetkými jej účastníkmi,“ uviedla Jana Ligdayová.

Polícia zároveň reaguje aj na fakt, kedy sa v posledný januárový deň odovzdávajú na školách vysvedčenia. „Vzhľadom na aktuálnosť dnešného dňa, kedy budú školákom rozdané vysvedčenia, budú policajti vo zvýšenej miere svoju pozornosť venovať práve týmto školákom a ich bezpečnosti na cestách,“ pripomenula J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!