Neznámy páchateľ vyraboval transformátory železničnej spoločnosti

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Zatiaľ neznámy páchateľ vyraboval transformátory na železničnej trati smerom od Vranova nad Topľou. Vyšetrovateľ rieši prípad zločinu poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia spáchaného v súbehu s trestným činom krádeže.

Ako informuje polícia, v dobe od 6. do 7. júna 2024 páchateľ úmyselne ohrozil prevádzku všeobecne prospešného zariadenia a spôsobil poruchu zariadenia.

Na železničnej trati v smere od Vranova nad Topľou otvoril na koľajovom obvode násilím betónovú skrinku a odcudzil transformátor. „Rovnako konal aj na ďalších koľajových obvodoch. Páchateľ celkovo ukradol 8 transformátorov,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Poškodená železničná spoločnosť celkovú škodu, ktorá vznikla krádežou ako aj poškodením samotných zariadení, doposiaľ presne nevyčíslila. „Vranovská polícia na prípade intenzívne pracuje. Po získaní dôkaznej situácie bude páchateľovi, či páchateľom vznesené obvinenie,“ dodala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!