Naháňačka medzi Skrabským a V. Žipovom: Úradoval alkohol za volantom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Naháňačka medzi Skrabským a Vyšným Žipovom. V hlavnej úlohe vodič s doživotným zákazom viesť motorové vozidlo! Výsledok dychovej skúšky – 2,8 promile.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou vzniesol obvinenie 29-ročnému mužovi z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky spáchaného v súbehu s trestným činom marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Muž pochádzajúci z obce v okrese Vranov nad Topľou viedol v nedeľu – 30. júna 2024 vo večerných hodinách osobné vozidlo medzi obcami Skrabské a Vyšný Žipov. „Vodič svojou jazdou ohrozil policajnú hliadku. Počas toho ako sa vozidlá na ceste míňali, prešiel do protismeru,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Z uvedeného dôvodu chcela policajná hliadka zastaviť podozrivé vozidlo zastaviť predpísaným spôsobom. Vodič však pokyn na  zastavenie nerešpektoval a náhle zvýšil rýchlosť jazdy. Počas rýchlej jazdy opakovane prechádzal do protismeru a vytláčal oproti idúce vozidlá. Nakoniec bolo predsa len jeho vozidlo zastavené a vodič bol podrobený kontrole. „Lustráciou bolo zistené, že muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia a na základe rozhodnutia súdu má doživotný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu,“ informovala J. Ligdayová.

Výsledok vykonanej dychovej skúšky u 29-ročného muža dosiahol 2,8 promile! Po obmedzení na osobnej slobode skončil v cele policajného zaistenia. Zarážajúce a opakujúce sa konanie zo strany takého vodiča je mimoriadne nebezpečné a život ohrozujúce pre ostatných účastníkov cestnej premávky, ktorí dodržujú pravidlá,“ upozornila J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!