Polícia ohlásila popoludní na cestách v Prešovskom kraji sériu kontrol

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Polícia bude dnes popoludní na teritóriu Prešovského kraja vykonávať dopravno-bezpečnostnú akciu. Jej cieľom je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ako aj znížiť negatívne dôsledky na zdraví a životoch na našich cestách.

Policajti budú počas výkonu služby kontrolovať dodržiavanie zákazu používania telefónu počas jazdy. Rovnako si posvietia na dodržiavanie zákazu požitia alkoholických nápojov pred alebo počas jazdy. Taktiež sa zamerajú na kontrolu dodržiavanie rýchlosti jazdy.

„Policajti sa zamerajú aj na nemotorových účastníkov cestnej premávky, ktorí sú povinní dodržiavať pravidlá na cestách. Pozornosť službukonajúcich policajtov bude zameraná na používanie reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti. Nezabúdajme, je dôležité byť na cestách videní!“ upozornila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Ako J. Ligdayová zdôraznila, počet negatívnych udalostí, s ktorými sa na cestách stretávame, v značnej miere ovplyvňuje práve dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a ohľaduplnosť voči ostatným účastníkom.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!