VRANOV NAD TOPĽOU: Pozor na podvodníkov, Vranovčan sa mobilu nedočkal

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Opatrnosti a obozretnosti pri internetovom obchodovaní nie je nikdy dosť. Vynaliezavosť podvodníkov nemá hraníc. Príkladom je prípad trestného činu podvodu, ku ktorému došlo na jednom z internetových portálov, ktorý vyriešila polícia vo Vranove nad Topľou.

Poškodeným bol 20-ročný Vranovčan, ktorý reagoval na zverejnený inzerát 30-ročného muža. Ten ponúkal na predaj mobilný telefón za 380,-Eur. Po vzájomnej komunikácii zaslal kupujúci 30,-Eur ako zálohu za rezerváciu, potom 175,-Eur ako polovicu z ceny. Neskôr zaslal aj 10,-Eur ako poštovné a nakoniec odoslal predávajúcemu aj ďalších 175,-Eur ako doplatok k celkovej cene telefónu. „Vranovčan pri prevzatí balíka na pošte, v ktorom mal byť predmetný mobilný telefón, musel ešte zaplatiť ďalších 175,-Eur. Po otvorení zásielky zistil, že mu bol dodaný iný mobil a to v hodnote 79,- Eur,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Vec však okamžite oznámil na políciu. Vyšetrovaním bolo preukázané, že predávajúcim bol 30-ročný muž z obce Štítnik. Oklamanému Vranovčanovi vznikla škoda vo výške 565,- Eur. Predávajúci bol obvinený z trestného činu podvodu, stíhaný je na slobode.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!