Reakcia mladého muža na to, že mohol niekoho zabiť: Mohol som, no a?

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Šťastie v nešťastí. Dopravná nehoda v Ondavských Matiašovciach skončila bez zranenia osôb, ale jej následky mohli byť fatálne. Z videa zverejneného na Facebooku je správanie mladíka bez štipky pokory zarážajúce.

V pondelok – 9. marca došlo popoludní na štátnej ceste II/554 v obci Ondavské Matiašovce, pred jedným z rodinných domov, k dopravnej nehode osobného motorového vozidla zn. BMW, ktoré viedol 21-ročný muž z Humenného a odstaveného motorového vozidla zn. Honda.

Na vozidlách bola škoda vyčíslená na cca 7 000 eur. Vodič bol podrobený dychovej skúške, jej výsledok bol negatívny. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo.  Mladému vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Jana Ligdayová, Humenčan ako vodič jazdil v obci Ondavské Matiašovce smerom k mestu Vranov nad Topľou. Pri vedení vozidla neprispôsobil rýchlosť svojej jazdy stavu a povahe vozovky, ako ani svojím schopnostiam. „Pri prechádzaní zákruty prešiel s vozidlom do protismeru, zišiel mimo vozovku, prešiel na chodník, kde s vozidlom narazil do odstaveného vozidla zn. Honda. Toto vozidlo po náraze vymrštilo z betónového mostíka na ktorom stálo do odvodňovacej priekopy, pričom sa pretočilo o 180 stupňov. Vozidlo, ktoré nehodu spôsobilo, ostalo po náraze stáť na chodníku pred rodinnými domami,“ uviedla Jana Ligdayová.

 Keďže mladý muž z Humenného nebol v aute sám a so spolujazdcami sa nachádzali mimo okresu Humenné, službukonajúci policajti vykonali kontrolu opodstatnenosti pohybu vodiča, ako aj jeho dvoch spolujazdcov v inom okrese. „Na mieste bola dvom osobám udelená bloková pokuta. V jednom prípade bude vec oznámená na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva,“ doplnila J. Ligdayová.

Situácia, kedy BMW skončilo na chodníku a ešte aj vpálilo do iného odparkovaného vozidla, vyvolala vášne. Jeden z domácich obyvateľov dôrazne zvýšil na mladíka hlas. Keď mu razantne vyčítal, že mohol zabiť ľudí na chodníku, podráždený mladý muž len stroho skonštatoval: „Mohol som, no a?“

FOTO: Dominik Sarik


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!