Zlodeja v obci Potoky neodradilo ani pripevnenie motorky o podlahu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku začal v pondelok – 26. októbra 2020 trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu krádeže spáchaného v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody.

V dobe od 22. októbra do 26. októbra 2020 páchateľ neoprávnene vošiel na pozemok rodinného domu v obci Potoky, vypáčil garážové dvere v oblasti zámku a vošiel dnu. Tam sa nachádzal motocykel zn. Yamaha, rok výroby 2020, ktorý bol zabezpečený bezpečnostnou reťazou so zámkom o podlahu garáže. „Páchateľ napriek tomu vymontoval veci ako súčasti motocykla. Išlo o prednú vidlicu s kolesom aj s jeho súčasťami, celú kapotáž so svetlami i s tabuľkou evidenčného čísla, palivovú nádrž, sedadlo, motobatériu, zadné koleso s príslušenstvom, olejový chladič, výfuk so zvodmi, ako aj iné elektronické veci, či súčasti motocykla,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Páchateľ si zároveň z garáže odniesol dva akumulátorové skrutkovače s príslušenstvom, či sadu rôzneho ručného náradia. Majiteľovi vznikla celková škoda vo výške 10 200 eur. „Zákon pri tomto zločine v tomto výnimočnom období, v akom sa naša spoločnosť nachádza, stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Či toto nezákonné konanie stojí páchateľovi za takýto hroziaci trest odňatia slobody necháme už na jeho zvážení,“ dodala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!