Zažite v knižnici rozprávkovú Noc s Andersenom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Noc s Andersenom je obľúbené medzinárodné podujatie knižníc, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Do tohto podujatia na podporu čítania detí sa každoročne zapája aj Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou. Témou tohtoročnej Noci s Andersenom je rozprávka Ferdo Mravec od Ondřeja Sekoru.

Počas Noci s Andersenom deti strávia nezabudnuteľnú noc v knižnici plnú rozprávok, hier, tvorivých dielní a súťaží. Originálny program, ktorý pre všetkých „spáčov“ Hornozemplínska knižnica pripravila, sa postará o nevšedný zážitok, vďaka ktorému deti nadobudnú pozitívny vzťah k čítaniu, ku knižniciam a ku kultúrne trávenému voľnému času.

Najskôr sa zoznámime s pánom Andersenom, ktorý nám porozpráva niečo o svojom živote a o svojej tvorbe. Počas prechádzky nočným mestom s lampiónmi sa presunieme do Múzea živej kultúry vo Vranove nad Topľou, kde sa trošku rozhýbeme a roztancujeme. Po návrate z mesta si pochutíme na dobrotách Ferda Mravca, aby sme sa posilnili a pripravili na Mravčiu olympiádu. Vytvoríme si aj vlastné Mravčie mestá, prečítame si ukážky z knihy Ferdo Mravec a nezabudneme ani vypustiť lampióny šťastia.

Tešíme sa na všetkých spáčov!

Katarína Gajdošová, HK
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!