Na rómskom literárnom festivale RomLIT vystúpia Vranovcistar čáve a Revial

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0 pozýva na rómsky literárny festival RomLIT, ktorý sa uskutoční v dňoch od 21. – 23. júna 2022 v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Hornozemplínska knižnica pripravuje tri festivalové dni s bohatým literárnym a kultúrnym programom. Nebudú chýbať diskusie so zaujímavými hosťami, autormi, prezentácia diel rómskych autorov, koncerty a zaujímavé aktivity.

V stredu 22.6.2022 po 14.00 h pozývame na hudobnú časť festivalu, v ktorej vystúpia študenti zo Spojenej školy internátnej vo Vranove nad Topľou hudobná skupina Vranovcistar čáve, ďalej vystúpi Linda Jarková zo ZUŠ vo Vranove nad Topľou a hudobnú časť festivalu uzatvorí Hudobná skupina Revial z Giraltoviec.

Vo štvrtok 23. júna 2022 o 08.30 hod. otvoríme literárnu časť festivalu RomLIT, v ktorej vystúpi Skupina Elizabeth  a spoločnú besedu autorov bude moderovať Viktor Teru, poradca prezidentky Slovenskej republiky pre rómske menšiny. Spoločná beseda začne po 9.00 hod. Vystúpia autori a hostia: František Balog, Roman Goroľ, Janka Plešková, Lukáš Vávra, Zlatica Rusová, Maroš Balog, Marián Balog, hudobne bude besedu doprevádzať  Pavol Mihálik.

Našou snahou je predstaviť ľudí z rómskych komunít a centier, ktorí sú dnes úspešní a známi. Príďte si vychutnať vôňu kníh s neopakovateľnou atmosférou.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov). Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Viac informácií o tomto festivale nájdete na www.multifunkcnecentrumvranov.sk.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!