Zámutovčan sa hernej konzoly za 640 eur nedočkal

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Zámutovčan sa hernej konzoly, ktorú kupoval cez internet, nedočkal. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove nad Topľou vzniesol obvinenie z prečinu podvodu.

Vo februári sa 39-ročný muž zo Zámutova, prostredníctvom internetového portálu, dohodol na kúpe hernej konzoly za 640 eur. Sumu uhradil na bankový účet predávajúceho. Napriek tomu mu tovar doposiaľ doručený nebol a ani mu neboli vrátené peniaze. „Vyšetrovanie preukázalo, že protizákonného konania sa v tomto prípade dopustil 20-ročný muž z obce Spišský Štvrtok, ktorému bolo vznesené obvinenie z prečinu podvodu,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Polícia opakovane upozorňuje na obchodovanie s možnosťou podvodného konania zo strany predávajúcich, ktoré im umožňujú práve sociálne siete. „Nezabúdajme, že opatrnosti nikdy nie je dosť. Preverme si s kým obchodujeme. Prípadne zvoľte formu poskytnutia peňazí a zároveň prijatia tovaru vo forme, ktorá je bezpečná,“ dodala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!