Vranovčan skončil s vozidlom a prívesným vozíkom v priekope, nafúkal

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
31-ročný muž z Vranova nad Topľou bol obvinený z trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Obvinenie mu vzniesol poverený príslušník vranovského dopravného inšpektorátu.
 
Vo štvrtok – 21. mája 2020 popoludní tento muž spôsobil dopravnú nehodu. Ako vodič viedol, v smere od obce Zámutov na obec Čaklov, osobné motorové vozidlo aj s prívesným vozíkom, na ktorom bola naložená miešačka. Z dôvodu neprimeranej jazdy sa mu pravdepodobne  vozidlo spoločne s vozíkom rozkývalo, pričom vozík zišiel do priekopy mimo cestu. Prívesný vozík sa odtrhol a prevrátil, no vodič ešte asi 100 metrov s vozidlom ,,lietal“ po celej ceste a potom taktiež zišiel do priekopy. „Po príchode policajnej hliadky na miesto nehody bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorá bola  pozitívna, dosiahla výsledok 1,11 mg/l alkoholu v dychu. Opakované dychové skúšky dosiahli výsledky 1,23 mg/l a 1,22 mg/l,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.
 
Škoda na motorovom vozidle vznikla vo výške 1.000,-Eur a na prívesnom vozíku 500,-Eur. Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!