Vranovčan prevrátil AUDI na strechu. Nafúkal!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pri dopravnej nehode na ceste v smere od Vranova nad Topľou na obec Nižný Hrabovec došlo v nedeľu podvečer k dopravnej nehode, pri ktorej úradoval alkohol.

34-ročný Vranovčan viedol ako vodič osobné vozidlo zn. AUDI, ktorý na uvedenom úseku cesty po prejdení križovatky s cestou III. triedy neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, ako aj svojím schopnostiam. V dôsledku týchto okolností zišiel mimo cestu do priekopy, narazil do stromu a s vozidlom sa prevrátil na strechu.

Vodič bol policajnou hliadkou podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok bol pozitívny, dosiahol hodnotu 1,8 promile. „Pri dopravnej nehode vodič utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 10 dní. Na vozidle vznikla škoda vo výške 500 eur. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov bolo tomuto Vranovčanovi vznesené obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!