VRANOV: Polícia žiada o pomoc svedkov prepadnutia 24-ročnej ženy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Polícia žiada o pomoc svedkov prepadnutia ženy, ku ktorému došlo vo Vranove nad Topľou. Páchateľmi je trojica mužov.

K prepadnutiu 24-ročnej ženy zo Sačurova došlo v stredu popoludní, 13-tej hodine, pri železničnej trati za rodinným domom na Bernolákovej ul. vo Vranove nad Topľou.

Ako informuje polícia, žena pokojne kráčala, pričom zbadala, že za ňou bežia traja mladí muži. Napriek tomu, že sa snažila od nich utiecť preč, dobehli ju a fyzicky napadli, v dôsledku čoho spadla na zem. „Jeden z útočníkov do nej kopol, potom jej strhli kabelku, z ktorej vzali peniaze a všetci traja utiekli preč po železničnej trati smerom na Humenné. Žene vzali viac ako 40 eur,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Polícia vo Vranove nad Topľou sa prípadom intenzívne zaoberá. Okresný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. Páchateľom hrozí podľa zákona trest odňatia slobody na tri až osem rokov. „Polícia vyzýva prípadných svedkov tejto udalosti, aby akékoľvek informácie, ktoré by mohli viesť k objasneniu tohto zločinu ohlásili na linke 158, prípadne na ktoromkoľvek policajnom oddelení,“ požiadala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!