VOLLEY FOLKLORE CUP na Domaši – Eve bude mať aj charitatívny rozmer

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Folkloristi vymenia pódia za plážové volejbalové ihrisko. V areáli penziónu Solaris v rekreačnej oblasti Domaša Eva sa v sobotu – 25. júla predstavia na premiérovom ročníku volejbalového turnaja folklórnych súborov VOLLEY FOLKLORE CUP. Podujatie nebude mať iba športový a spoločenský rozmer, ale bude sa aj pomáhať.

V rekreačnej oblasti sa predstaví desiatka folklórnych súborov. Vranov nad Topľou budú reprezentovať FS Orgonina a FS Vranovčan. Z Michaloviec pricestujú FS Jurošík a FS Svojina. „Za Košice“ nastúpia FS Čarnica a FS Hornád. Zostavu tímov doplnia FS Chemlon z Humenného, FS Stropkovčan zo Stropkova, FS Makovica zo Svidníka a FS Topľan z Giraltoviec.

Ako sme spomínali, turnaj bude mať aj charitatívne posolstvo. Folklórny súbor Orgonina na svojom instagramovom profile oznámil, že súčasťou akcie bude dobrovoľná zbierka pre Matúša Boroša, ktorý má diagnostikovanú mozgovú obrnu a autizmus. „Pre nás folkloristov je pohyb samozrejmosťou. Avšak, nie každému bolo dopriate vnímať pohyb ako samozrejmosť. A preto… sme sa rozhodli usporiadať zbierku pre niekoho, kto bojuje za to, aby sa mohol pohybovať a hýbať aj bez pomoci iných… Peniažky, ktoré budú vyzbierané počas turnaja, budú použité na Matúškove rehabilitácie v zdravotníckom centre. Počas turnaja teda bude k dispozícii pokladnička, do ktorej bude môcť verejnosť prispieť akoukoľvek sumou,“ citujeme z Instagramu FS Orgonina.

Organizátorom turnaja VOLLEY FOLKLORE CUP je FS Orgonina a penzión Solaris – Domaša Eva.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!