V Slovnaft Cupe bude vranovský okres reprezentovať už iba MFK Vranov

Zo zástupcov vranovského okresu v Slovnaft Cupe postúpil ďalej iba treťoligový MFK Vranov, ktorý zdolal OcFK Hencovce. OFK Sečovská Polianka podľahla ŠK Strážske, ŠK Sačurov nestačil na FK Sobrance/Sobranecko, ktoré sa spojili s Veľkými Revišťami, v novej sezóne budú pôsobiť v III. lige a v ďalšom kole vyzvú práve Vranov. FK Nižný Hrušov nastúpil v Jasenove a domov si odviezol vysokú prehru 0:5.

Vranovčania dali súperovi z Hencoviec v prvom rade lekciu z efektivity v koncovke. Hoci domáci podnikli niekoľko zaujímavých kontier, vo finále mala navrch defenzíva súpera. Práve dôraz v obidvoch pokutových územiach sa ukázal z pohľadu konečného výsledku ako kľúčový.

Zverenci trénera Romana Lazúra udreli prvýkrát v 19. min., kedy Strakov priamy kop z pravej strany škrtol Suchý končekmi prstov na brvno a odrazenú loptu si nešťastne do vlastnej siete zrazil Kulman. Po polhodine hry ešte Babjak minul z bezprostrednej blízkosti odkrytú bránu Hencoviec, no v 42. min. už treťoligista viedol 2:0. Mikluš vysunul uličkou Hanuščáka a po jeho prihrávke skóroval Petruk.

Ďalší dôležitý moment prišiel na začiatku druhého polčasu. M. Dzurinu vychytal vo výbornej príležitosti Kapraľ, Vranovčania rozbehli okamžite brejkovú akciu a po Sabolovej prihrávke pohodlne zakončil na 3:0 Petruk. Hostia postupne prestriedali, ale aj striedajúci hráči boli pri chuti. Dvakrát sa v pozícii prihrávajúceho playmakera predstavil Milenky a Burcák začal v 59., resp. 60. min. cestu za hetrikom. V 72. min. ukázal Hudák dostatok odvahy, technickej zdatnosti, aj dôrazu a nekompromisnou strelou pod brvno zaznamenal čestný úspech domácich. Neskôr ešte Jakubov trafil žrď, Kertis vo výbornej pozícii prekopol, no Burcák sa v 83. min. vrútil do pokutového územia ako tank a strelou pod brvno uzavrel gólový účet stretnutia. Keďže v závere vytiahol dva fantastické zákroky Suchý, Vranovčania postúpili do 2. kola po výhre 6:1.

V súboji OFK Sečovská Polianka – ŠK Strážske boli podľa stávkových kurzov favoritom hostia, ktorí aj vstúpili do stretnutia aktívnejšie. Keďže domáci očakávali takýto scenár, sústredili sa na to, aby zodpovedným výkonom predovšetkým v defenzíve na vlastnej polovici držali súpera na dištanc, pričom spoľahnúť sa mohli aj na s istotou chytajúceho Gavlu. S pribúdajúcimi minútami sa však začali v ofenzíve presadzovať i hráči Sečovskej Polianky. B. Orosi v dvoch príležitostiach nepochodil a Nemčík vo výbornej pozícii nespracoval ideálne loptu.

Domáci chceli držať minimálne bezgólový stav čo najdlhšie aj po zmene strán, ale zverenci trénera Erika Makóa rozhodli o osude stretnutia v priebehu ôsmich minút, kedy sa strelecky presadili Hirjak, Ciganoc a Lukáč. Domáci kouč Stanislav Svepeš prestriedal, na trávnik poslal mladíkov Mazara s Chromým, ktorí priniesli oživenie. Výsledkom bol presný zápas B. Orosiho. Domáci sa odmietli uspokojiť iba s čestným „úspechom“ a v závere sa snažili zdramatizovať duel, no skúsení hostia si už výsledok ustrážili.

Prvé kolo sa stalo konečné tiež pre Nižný Hrušov. Hostia nezačali zle, v úvodnej 20-minútovke si vypracovali tri príležitosti, ktoré nevyužili a Jasenovčania ich v prvom polčase vytrestali dvoma zlepenými gólmi Tokára. Domácich tieto dva momenty definitívne nahodili do sedla, kým naopak hostia nedokázali nájsť dostatok mentálnych síl, aby tento priebeh prijali ako výzvu. Po zmene strán mal Jasenov zápas pod kontrolou, pridal tri ďalšie góly, plus navyše v závere ešte videl červenú kartu Štefan Sabol.

OcFK Hencovce – MFK Vranov 1:6 (0:2)

Góly: 72. Hudák – 19. Kulman (vl.), 42. Petruk, 48. Petruk, 59. Burcák, 60. Burcák, 83. Burcák.

Zostava OcFK Hencovce: Suchý – Kulman (68. Gazdik), O. Venceľ, Mikita, Štefaňák (77. Šimko), M. Dzurina, Kos, Hudák, Samsely (68. M. Venceľ), Stanislav Soták (61. Sebastián Soták).

Zostava MFK Vranov: Kapraľ – Straka, Babjak, Hanuščák, Lukáč, Sabol (57. Kertis), Mikluš (67. Veliký), Verčimák (51. Burcák), Mihok, Hreha (57. Milenky), Petruk (67. Jakubov).

OFK Sečovská Polianka – ŠK Strážske 1:3 (0:0)

Góly: 78. B. Orosi – 64. Hirjak, 67. Ciganoc, 72. Lukáč.

Zostava OFK Sečovská Polianka: Gavla – Goda, Vaňo, Hrášok, M. Orosi, Otrošina (61. Chromý), Hirko (72. Mazar), Janok (75. Urban), Hvozdík, B. Orosi (78. Nosek), P. Nemčík.

Zostava ŠK Strážske: Liška (30. Hrubovčák) – Devečka (75. Stach), Ciganoc, Pavúk, Ivanko, Marjov, Michaliv (61. Lukáč), Lörinc (61. Porvaz), Kokočák (75. Lipovský), Hirjak, Kuľha.

FK Jasenov – FK Nižný Hrušov 5:0 (2:0)

Góly: 28. Tokár, 30. Tokár, 65. Macko, 75. Tokár, 85. Paľo z 11 m.

Zostava FK Nižný Hrušov: Klamár – Paľuš, P. Veselovský, Biž (70. M. Veselovský), Marcinko, Sabol, Dobranský, Polačko (63. Antuš), M. Zubko, Horský, Palko.

ŠK Sačurov – FK Sobrance/Sobranecko 0:4 (0:2)

Góly: 5. Vasylynets, 10. Horňak, 70. Unhurian, 76. Horňak.

Zostava ŠK Sačurov: Bereš – Kučma (79. Lukáč), Bereščík, Capko, Dely (54. Orosi), Hric, Čerňák, Hreha (79. Beľuš), Vasiľ, Boberský, Korbuľák (39. P. Tokár).