Najgalantnejší futbalisti hrajú za Sobrance. Palec hore za Sačurov!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Úvodné kolo Slovnaft Cupu prinieslo viacero zaujímavých príbehov a jeden z nich patrí k zápasu ŠK Sačurov – FK Sobrance-Sobranecko. Hostia vyhrali 4:0, no viac ako o výsledku sa hovorilo o tom, že po zápase sa zachovali ako galantní džentlmeni!

Účastník III. ligy, ktorý vznikol spojením Veľkých Revíšť a Sobraniec, začal napĺňať úlohu papierového favorita od úvodu, pretože v 10. min. viedol po presných zásahoch Vasyla Vasylynetsa a Štefana Horňaka 2:0. Napriek tomu, že domáci nechceli predať kožu lacno, v 70. min. upravil na rozdiel troch gólov Bohdan Unhurian a účet stretnutia uzavrel o šesť minút neskôr Š. Horňak.

V prípade hostí však neostalo iba pri postupe. Futbalovou prvou dámou a dušou futbalu v Sačurove je vedúca mužstva Martina Tomaškovičová. Výprava Sobraniec jej ukázala rešpekt hodný pravých džentlmenov, keď ukážkovo vypratala svoju šatňu. „Veľký rešpekt pred chlapcami z FK Sobrance-Sobranecko. Toto sa nestáva, takto nechať šatňu po víťaznom stretnutí,“ napísala na svojom facebookovom profile Martina Tomaškovičová a ako dôkaz priložila aj fotografiu. Neskôr v komentári dopísala: „Štefan Horňak a spol., klobúk dole, ako Ty vravíš,“ Kanonier Sobraniec okamžite reagoval: „Martina Tomaškovičová, ďakujeme.“

Veľké športové, v tomto prípade futbalové, príbehy sa píšu často aj mimo ihriska. Toto je jeden z prípadov, ktorý potvrdzuje, že samotná hra je „iba“ cestou vedúcou k cieľu, v ktorom sa stretávajú priatelia, nie súperi. „Takto upratanú šatňu nám nechali zhodou okolnosti tiež v Slovnaft Cupe svojho času Bardejovčania a teraz hráči Sobraniec,“ dodala M. Tomaškovičová.

Mimochodom, práve FK Sobrance-Sobranecko vyzve doma v 2. kole Slovnaft Cupu MFK Vranov.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!