V 9-gólovej reklame na hokejbal prišiel Vranov o body v tretej tretine

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Extraligový zápas medzi HMHK bauska. Vranov a ŠK 98 Pruské bol reklamou na hokejbal. V deväťgólovej prestrelke sa po výsledku 5:4 tešili z víťazstva hostia.

Fanúšikovia hokejbalu si v sobotu užili vo Vranove nad Topľou hneď dvojnásobnú zápasovú porciu. V prvom dueli zvíťazili juniori HMHK bauska. nad rovesníkmi z Pruského 4:0. Na tento výsledok chcelo nadviazať aj A-mužstvo.

Napriek tomu, že po druhej tretine mali Vranovčania rozohranú partiu vo svoj prospech, v poslednej časti hry sa hráči Pruského vrátili zápasu vďaka dokonalej efektivite v koncovke. „Výsledok sa mi hodnotí ťažko, lebo určite sme neboli horším tímom. V niektorých fázach sme mali navrch, ale súper bol trpezlivý. Čakal na naše chyby, ktorých sme sa, žiaľ, nevyvarovali a Pruské nás nekompromisne trestalo. Minimálne o bod, ktorý sme si zaslúžili, sme sa pripravili sami. Kým hostia niektoré góly do našej brány pretlačili, my sme ich chceli dávať po pekných akciách a ani vyložené šance sme nepremenili,“ hodnotil tréner HMHK bauska. Vranov Maroš Hric.

Hoci domáci viedli v druhej tretine 2:0, aj 3:2, osudnou sa im stal vstup do tretej 15-minútovky. Pruské vyrovnalo po pár sekundách od návratu zo šatní a ďalšie dva rýchle góly pridalo v priebehu necelej minúty. Autor dvoch presných zásahov Martin Raschman, ktorý si pripísal aj jednu asistenciu, síce ešte vykresal iskierku nádej, ale na vyrovnanie to nestačilo. „Stále prízvukujem, že začiatky tretín sú dôležité, preto sa na nich treba stopercentne koncentrovať. V tretej tretine sme po desiatich sekundách doslova darovali súperovi gól po našej chybe. Nehovorím však, že po individuálnej, lebo hokejbal beriem ako kolektívny šport. Pruské si pomohlo i ďalšími dvoma gólmi, vďaka ktorým otočilo výsledok. Napriek tomu, že sme neboli dovtedy slabším mužstvo, ocitli sme sa zrazu v situácii, kedy sme museli výsledok doťahovať my,“ reagoval M. Hric.

Po odloženom prvom zápase v Považskej Bystrici bol súboj s Pruským pre Vranovčanov v novej sezóne premiérovým. Tréner M. Hric pri jeho hodnotení zdôraznil potrebu zvýšiť konzistentosť. „Priestor som dal všetkým hráčom, ktorých som mal k dispozícii. Hrali sme teda na tri obrany a štyri útoky. Chlapci ukázali, že vedia hrať hokejbal, že dokážu zabojovať, ale nevyužívali sme to v každom striedaní. Jedno striedanie nám vyšlo perfektne a o pár minút neskôr sme sa dopustili chyby, ktorá by sa stávať nemala. Predovšetkým chyby vo vlastnom obrannom pásme sa neodpúšťajú, čo sa nám potvrdilo aj teraz, keď hostia otočili výsledok a nás to stálo body,“ pripomenul M. Hric.

Extraliga, seniori

HMHK Vranov nad Topľou – ŠK 98 Pruské 4:5 (0:0, 3:3, 1:2)

Góly: 16. Raschman (Džamba), 17. Cifranič (Džupina, Oščipovský), 30. Cifranič (Raschman), 39. Raschman (Oščipovský, Džamba) – 22. Prna, 23. Magut, 31. Šatka, 36. Vozár (Cíbik), 37. Rajníček (Prna).

Extraliga, juniori  

HMHK Vranov nad Topľou – ŠK 98 Pruské 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Štefaňák (Demčák), 9. Štefaňák (Demčák, Sobota), 24. Gavron (Grajcar, Gutt), 45. Gutt (Bubeňko).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!