Trojbodový F. Andrejčík: S Maťom Balogáčom a Braňom Štefanom sme si sadli

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dôležité víťazstvo. Hokejbalisti HMHK bauska. Vranov potvrdili tri body z Považskej Bystrice. HBK Kometu Vrútky zdolali 6:3. Gólom a dvoma asistenciami prispel k tomuto triumfu Filip Andrejčík.

Pri domácej prehre s Pruským, aj pri víťazstve v Považskej Bystrici pripravili Vranovčania svojim fanúšikom drámy do posledných sekúnd. Priebeh proti Vrútkam však mali pod kontrolou a zaslúžene vyhrali.

Už po stretnutí na Považí tréner Maroš Hric uviedol, že pristúpil k rekonštrukcii útočných formácií a výsledok sa dostavil. Trojbodový hrdina proti Vrútkam Filip Andrejčík pridal ďalší dôležitý moment, ktorý dáva Vranovu nádej na optimizmus smerom do ďalšieho priebehu sezóny. V HMHK bauska. si pred sezónou určili ako cieľ postup do play off a hráči k tomu prispôsobili aj svoj prístup. „Zlepšili sme účasť na tréningoch a začína sa to prejavovať. Dnes sme nastúpili s väčším počtom hráčov, ako súper, preto bolo na nás, aby sme makali a tlačili celých 45 minút, nielen 15 alebo 30. Myslím si, že aj toto sa odzrkadlilo na našom výkone,“ uviedol mladý útočník HMHK bauska. Vranov.

Za stavu 2:0 síce hostia skórovali, ale keďže to bolo po uplynutí časového limitu pre prvú tretinu, gól neplatil. V druhej tretine Vrútky dvoma rýchlymi presnými zásahmi znížili na rozdiel dvoch gólov, no dráma sa nakoniec nekonala. Filip Andrejčík nabíjal a Ladislav Sabol zvýšil na 5:2. „Po inkasovanom prvom góle sme neboli dostatočne koncentrovaní, urobili sme chybu a zbytočne sme inkasovali aj druhýkrát. Dôležité však bolo, že sme, možno aj s dávkou šťastia, dokázali rýchlo reagovať. Loptička sa odrazila k Lacimu Sabolovi, ktorý nezaváhal. V ďalšom priebehu sme si dali pozor a dianie na ihrisku sme si už postrážili,“ reagoval F. Andrejčík.

Pre rodáka zo Sniny to boli prvé body v sezóne, navyše jeho gól na 4:0 sa v konečnom účtovaní ukázal ako víťazný. „Hralo sa mi veľmi dobre, ale treba povedať, že to nebolo iba o mne, ale aj o mojich spoluhráčoch. S Maťom Balogáčom a Braňom Štefanom sme si sadli. Už v Považskej Bystrici sme mali nejaké šance, ale tam nám to ešte nevyšlo. Na piatkovom tréningu nám to tiež išlo, preto som rád, že sme si túto pohodu preniesli aj do zápasu. Verím, že ako formácia sme sa chytili a bude sa nám takto dariť i naďalej,“ zdôraznil F. Andrejčík.

HMHK bauska. Vranov – Kometa Vrútky 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Góly: 6. Oščipovský (Raschman, Džamba), 12. M. Balogáč (Andrejčík), 19. Oščipovský (Štefkovič), 20. Andrejčík (J. Balogáč), 26. Sabol (Andrejčík), 35. Parnica (Jenča) – 23. Farbák (Ábel), 24. Babinský (Hanus), 43.

Extraliga, juniori

HMHK bauska. Vranov – HBK Medokýš Martin 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)

Góly: 24. Sobota (Štefaňák, Demčák), 25. Sobota (Štefaňák) – Lalík 3, Holka 2, Franek.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!