Sp. Belá – Bystré: Streleckú šou s deviatimi gólmi režíroval D. Hreha

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

OFK Tatran Bystré hrá v novej sezóne vlastnú ligu. Nováčik v prvých dvoch kolách doprial fanúšikom toľko adrenalínu, koľko si v iných kluboch nedoprajú ani za celý súťažný ročník. Na umelej tráve v Spišskej Belej padlo deväť gólov, jedna červená karta a happy end ako po jazde na exkluzívnej horskej dráhe. One man show predviedol hosťujúci Daniel Hreha. Do klubu, v ktorom futbalovo vyrastal, sa vrátil z MFK Vranov pred touto sezónou a v sobotu zažiaril s bilanciou 2 + 2.

Prvý polčas sa medzi Spišskou Belou a Bystrým štatisticky nevymykal normálu. Domáci v úvode potrestali chybu súpera a po presnom zásahu Jána Fiasa viedli po piatich minútach hry 1:0. Hostia si nenechali pokaziť chuť a v 12. min. Peter Lupčo vyrovnal.

Napriek tomu, že viac z hry mala Spišská Belá, druhýkrát udrelo Bystré, ktoré minútu pred koncom úvodného dejstva dostal do vedenia Adam Tkáč. „V prvom polčase sme nemali hru pod takou kontrolou, ako by sme chceli, ale boli sme efektívni v koncovke. Cez polčasovú prestávku nám tréner zdôrazňoval, aby sme sa viac upokojili. Zároveň nás nabádal k tomu, aby sme súperových hráčov v strede dostupovali skôr, lebo toto nám v prvom polčase robilo problém,“ vysvetľoval ofenzívny stredopoliar OFK Tatran Bystré Daniel Hreha.

A hráči trénerovu víziu doviedli do dokonalosti. V 46. min. udrel gólovo Daniel Hreha a o šesť minút sa k nemu pridal Peter Lupčo. „Súper urobil pod tlakom v rozohrávke jednoduché chyby, ku ktorým sme ho však naším aktívnym prístupom prinútili. V priebehu siedmich minút sme pri našom presingu získali trikrát loptu, z čoho sme dali dva góly,“ konštatoval D. Hreha.

Za stavu 1:4 pokračovalo gólové divadlo ďalej. V ďalších minútach sa však v hlavnej úlohe predstavili strelci Spišskej Belej. V 55. min. sa spoza šestnástky oprel do lopty Ján Fias, obtrel ju ešte o Tomáša Komára a Šimonovi Palubovi zapadla v strede brány pod brvno. Keď sa v 62. min. pri rohovom kope a statickom bránení Bystrého nenechal ponúkať Oliver Birošik, zarobené bolo na drámu, ktorú len v 72. min. podčiarkol vyrovnávajúci presný zásah. Ján Podolský si dal po odvrátenom rohu repete a jeho nepresný center zapadol presne k vzdialenejšej žrdi… „Myslím si, že aj my sme ostali prekvapení, ako rýchlo sme sa dostali do trojgólového vedenia. Domácich hnali fanúšikovia s každým gólom dopredu, kým nám naopak na pohode nepridalo ani to, že sme dohrávali o jedného hráča menej. K Spišskej Belej sa v týchto momentoch priklonilo aj šťastie, lebo domáci strelec štvrtého gólu už asi takto v živote neskóruje… Hoci mu center nevyšiel, lopta zapadla milimetrovo pod brvno a ešte sa k tomu odrazila do siete od žrde,“ referoval D. Hreha.

V 2. kole videli diváci na ostatných piatich štadiónoch deväť gólov, preto bol na Spiši priebežný výsledok 4:4 už matematicky nadplán. Nakoniec zaúradoval nováčikovsky fenomén. Ak chcelo Bystré postúpiť, muselo sa dokázať vyrovnať s tlakom počas celej sezóny. Získaná mentálna odolnosť sa ukázala ako rozdielový faktor. Hostia v závere stavili na Daniela Hrehu, ktorý má technické, aj rýchlostné parametre na to, aby vytiahol pri brejkových situáciách eso. Presne ako to urobil štyri minúty pred koncom. „Začiatok akcie bol nenapádný, pretože sa začala dvojnásobným autovým vhadzovaním pri našej šestnástke. Peťo Lupčo to dobre uhral, obišiel protihráča, podržal loptu a posunul ju Lukášovi Žipajovi, ktorý ma vysunul do brejku výborným pasom. Postupoval som sám na troch súperových obrancov, z ktorých ma aktívne bránili dvaja. Loptu som si naviedol na roh šestnástky, zatiahol ju na stred a obstrelil brankára. Možno aj so šťastím, ale padlo to tam,“ opísal rozhodujúci moment D. Hreha.

Bratia Hrehovci nazbierali v sobotu 7 „kanadských“ bodov

Uplynulý víkend patril obidvom bratom Hrehovcom, pretože Daniel nebol jediný, kto ťahal svoj tím. Nič dlžný svojej povesti neostal ani jeho mladší brat Branislav. Po návrate do MFK Vranov z Podbrezovej mu to medzi staršími dorastencami v úvode sezóny parádne páli.

Vranovskí dorastenci sa predstavili v sobotu v Sabinove, kde vyhrali 3:0. Branislav Hreha dvakrát skóroval a na konto si pripísal i asistenciu pre Branislava Bindasa. Dodáme, že rovnako dvakrát mieril presne v prvom kole pri víťazstve 9:0 nad Starou Ľubovňou.

Popoludní hralo Bystré v Spišskej Belej a ďalšie virtuózne predstavenie „made in Hreha“ pridal Daniel, ktorý popri dvoch góloch ešte dvakrát nabil Petrovi Lupčovi. „Výsledok starších dorastencov Vranova som sledoval cestou do Spišskej Belej. Ako brata ma teší, že po náročnom futbalovom roku, ktorý Braňo prežil, sa mu strelecky darí. Hoci nemá za sebou jednoduchú sezónu a veľa hráčov by to neustálo, snažím sa ho aj doma viesť k tomu, že práve toto je cesta, aby sa opäť naštartoval. Ak sa podaria dobré veci, ako je gól, ako je prihrávka na gól, motivuje to a hráč sa vie nakopnúť do ďalšieho fungovania. Preto som rád, že nám to takto vyšlo a obidvaja sme dali po dva góly,“ uviedol Daniel Hreha.

Fanúšikovia Bystrého sa na nedostatok adrenalínu v úvode sezóne rozhodne sťažovať nemôžu. Predohrou k zápasu so Spišskou Belou bol už domáci duel so Župčanami. Domáci mohli o osude stretnutia rozhodnúť v úvodnej 20-minútovke. Hoci ich Adam Tkáč dostal do vedenia, hostia to ustáli. Vyrovnali a nemuselo ostať iba pri jednom góle, pretože nepremenili pokutový kop! „K priebehu so Župčanmi mám jednoznačnú odpoveď, na ktorej sme sa zhodli aj v kabíne. Nepremieňame šance. Platilo to v príprave, i v prvom kole. Župčany sme mohli vybaviť za dvadsať minút a nakoniec sme asi boli radi aj za remízu. V Spišskej Belej to bola výnimka. Zo siedmich príležitostí sme dali päť gólov a hneď nám to vynieslo tri body. V ďalšom priebehu sezóny bude dôležité, aby sme na túto efektivitu nadviazali, k čomu nám verím, že pomôže i toto víťazstvo po divokej prestrelke,“ dodal D. Hreha.

MŠK Slavoj Spišská Belá – OFK Tatran Bystré 4:5 (1:2)

Góly: 4. Fias, 55. Fias, 62. Birošik, 72. Podolský – 12. Lupčo, 44. Tkáč, 46. Hreha, 52. Lupčo, 86. Hreha.

ŽK: 41. Strišovský – 63. Turcovský, 90. Ján Pivovarník. ČK: 65. Turcovský po 2 ŽK.

Zostava Spišská Belá: Lopatovský – Siska, Gallik, Birošik, Klimek, Fias (59. Frankovský), Janči (59. Podolinský), Podolský, Strišovský (87. Čup), Barnáš, Bednarčík.

Zostava Bystré: Paluba – Jozef Pivovarník, Feč, L. Pivovarník, Matkobiš (77. Hatala), Komár, Lupčo, Turcovský, Tkáč (77. Ján Pivovarník), Hreha, Cigán (69. Žipaj).

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!